Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videószerkesztő vagy...

Milyen videószerkesztő vagy animációs programmal tudom ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Csinálok egy videót, amiben élő és animált szereplők egyaránt lesznek. Az élőket levideózom zöld háttér előtt, majd eltüntetem a hátteret (ehhez is jól jönne egy program, ha valaki tud esetleg) és őket beraknám az animált világba, az animált figurák közé, amiket úgy gondoltam, toon boom studioval csinálok meg. De milyen programmal tudnám az élő szereplőt belevinni a már kész animált videóba? Vagy ezt az egészet esetleg toon boommal is meg lehet csinálni? ha igen, hogyan?
2015. aug. 28. 16:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Nem akarom letörni a lelkesedésed, de abból kiindulva, hogy programokat keresel ezek megvalósítására, arra következtetek, hogy kezdő vagy ezen a téren. Nos ez így, előképzettség, és gyakorlás nélkül nem hinném. hogy menne. Bár sosem tudni. Azaz lehet, hogy összetákolsz valamit, de az olyan is lesz.

Zöld, vagy kék hátteres dologhoz a Sony vegast, vagy a Powerdirectort javaslom.

Animáció készítéséhez a Crazy talk-ot.

Sok sikert !! :)

2015. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nagyon kezdő vagyok, de muszáj megcsinálnom ezt a videót. Nyilván nem lesz profi, de az nem baj.

Köszi a programokat! Ez a crazy talk 3D-s? Néztem gyorsan róla valami videót youtube-on, úgy látom, az. Elég bonyolultnak tűnik, de tetszik. Ha több időm lesz, majd megbarátkozom vele, de egyelőre az animációhoz maradok inkább a toon boomnál, 2D-s, azt legalább már ismerem, egyszerű kezelni.

A lényeg az lenne, hogy az animált videót és a normális videót hogy rakom egybe. Valamelyik programmal ezt meg leeht csinálni azok közül, amiket felsoroltál?

Tehát ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=3E7c0rhRUmI

Tehát ugye eltünteti a zöld hátteret, majd a helyére berak egy másikat, amin belül tudja mozgatni illetve kicsinyíteni, nagyítani a kivágott videót. Én a zöld háttér helyére az animált videót szeretném berakni. Ezt meg tudom csinálni a sonyval vagy a powerdirectorral? Ha mindkettővel lehet, melyiket egyszerűbb kezelni?

2015. aug. 28. 17:17
 3/31 anonim ***** válasza:

Az animáció lesz a háttér. Úgy nem jó ?

Persze azt előre úgy kell kalkulálni az anim. készítésénél, hogy időben, és térben kihagyod a valós majdani szereplők helyét, és szövegét.

Mondtam, hogy nem egyszerű. :)

2015. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

De, én is ezt mondtam. :)

Akkor ezt a sonyval vagy a powerdirectorral meg tudom csinálni? Melyikkel egyszerűbb?

2015. aug. 28. 18:04
 5/31 anonim ***** válasza:

Hagyd azt a nyamvadt sony vegast! :) (Falra mászok tőle, hogy mindenhol ezt ajánlgatják...)

Ráadásul nem is jó mert motion tracking-et szerintem nem tud (legalábbis a régi verzió még nem tudott) pedig az is kell ehhez.


Használj blendert, mert az mindent tud ami ehhez szükséges és ingyenes is! (Van win-re és linuxra de még osx-re is ha jól tudom!)


youtubeon keress rá:

blender video edit tutorial

blender motion tracking

blender green screen

2015. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Blender ? Na most dobok egy hátast.


kérdező: Nagy ívben kerüld az a programnak nevezett izét !!! :)

2015. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

A blenderről már hallottam, meg is néztem régebben, de enyhén szólva bonyolultnak tűnt. Majd megnézem azért megint. :)


Plusz találtam egy wondershare video editor nevű programot is, amivel elvileg meg lehet csinálni, nem tudom ismeri-e itt valaki.

2015. aug. 28. 18:43
 8/31 tabaki ***** válasza:
Blender: [link]
2015. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Nézd... ha nem jön be a blender, akkor premier pro + after effects. Azzal megvalósítható és normálisan. (Igaz fizetős, de beszerezhető...)

Azért ajánlottam a blendert, mert az mindent egyben tud, ami ehhez szükséges és ingyenes, továbbá a youtube tutorialokban is minden benne van ami neked kell.

2015. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Linkeljen már be valaki nekem egy olyan Blender tutorialt, amiből legalább ki lehet indulni. Ne olyat ahol egy tizenéves kölyök az orra alatt dörmögve mond valamit, mert abból nem lehet megtanulni semmit.

tabaki is hevesen ajánlgatja, més néha -néha saját videót is mellékel, de hogy hogyan kell csinálni, és mi az eljárás menete, azt még nem láttuk. (bocs ezt nem sértésnek szántam)

Szóval összegezve: NINCS a YouTube olyan videósorozat, amiből egy magamfajta haladónak mondott videós meg tudná tanulni azt a programot. Ami van az vagy értékelhetetlen, vagy angol nyelvű.

2015. aug. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!