Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GPT-UEFI módban csak particion...

GPT-UEFI módban csak particionálatlan HDD-re lehet telepíteni, mert nem világos? Többi lent.

Figyelt kérdés

"operációs rendszert csak egyben GPT lemezre lehet telepíteni"... írják a http://dirtywindows pont hu/2013/10/27/uefi-jelenkorunk-grafikus-interfesze-avagy-hogyan-telepitsunk-windows-8-1-x64-operaciosrendszert-uefi-modban-2/

Ezt nem értem. Nem lehet egy HDD-n két partíció, C és D?


2015. szept. 1. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogom kibogarászni a linket, de biztosan a particionálási sémáról van benne szó. Win 2 verziót ismer, GPT és MBR típust. A váltás csak úgy oldható meg, ha teljesen le vannak törölve a korábbi partíciók, aztán persze létre lehet hozni újabbakat.

Nem szükségszerűen, de Win8-tól GPT-t, míg a korábbi verziók MBR-t használnak.

2015. szept. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

OK, tehát ha jól értem teljes adatmentés a D-ről, majd GPT-s telepítővel particionálás-formázás C és D alapból, telepítés és utána adatok visszatöltése, ezt kéne megcsinálni. Érezhetően gyorsabb így a win8.1 amúgy?

2015. szept. 1. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem igazán vettem észre sebességbeli különbséget GPT és MBR mód között. A bebootolás valamivel gyorsabb GPT módban, de az is csak minimálisan. Ami még a GPT mód előnye, hogy támogatja a 3TB vagy annál nagyobb vinyókat is, bár ennek a funkciónak én nem veszem sok hasznát, mivel 1TB-os vinyóm van.
2015. szept. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. szept. 2. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!