Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Grub rescue nem tölt be a...

Grub rescue nem tölt be a linux nem botol be külső merevlemezről hogyan lehete ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

Kiadtam ezeket a parancsokat de nem jó.

ls ki írta a hdd ket emg a partíciójukat.

Utánna ez jött.

Ls (hd0,1)

Kipróbáltam az összeset.

De ahelyett,hogy ki írta volna,hogy milyen a fájlrendszer azt dobta vissza,hogy unknown file system.


Sok googlezás után rájöttem arra,hogy a bios nak túl nagy az a külső merevlemez ezért nem lássa ezeket a partíciókat meg minden.

Itt a link is.

[link]


A ,egoldás ez a problémára:

It seems, the problem was that my HDD is too large for the BIOS in my laptop (320 GB), laptop is HP Compaq nw8240.


Firstly, I tried to completely reformat my HDD with gparted: I've created similar partition structure, installed Linux, GRUB doesn't work again, but now I got different error message: Error: out of disk.


After some googling I found that large HDD might cause this, so I've created little partition for /boot in the beginning of the HDD, reinstalled system using this partition, and now it works


És én azt nem értem,hogy a boot partíció az hol legyen.

Lehet,higy azért nem jó nekem így mert elősször a root partíciót hoztam létre a boot helyett?


Vagy valahogyan máshogy kéne megoldani?


2015. szept. 6. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Telepítéskor megkérdezi, hogy hova rakja az indítót.Amennyiben pendrive-ról telepítetted, lehet hogy arra rakta. Sőt alapból oda rakja.
2015. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A probléma az volt,hogy a bios számára túl nagy volt a merevlemez partíciója amin a rendszerbetöltő volt. Így létrehoztam egy külön partíciót 250mb sat csak a boot számára. Fontos,hogy ez legyen az elsődleges partíció a többi lehet logikai.
2015. szept. 11. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!