Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tényleg olyan jó a Linux mint...

Tényleg olyan jó a Linux mint ahogy sokan (Linux használók) mondják? Egy komolyabb Pc-n észrevehető a különbség a Windows és a Linux között? Gyorsaságra és stabilitásra gondolok.

Figyelt kérdés

2015. szept. 7. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2015. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Linuxon javarészt az ablakkezelőtől függ a memóriahasználat és gyorsaság. Pl az ubuntu unity felülete elég memóriaigényes! (kb mint egy windows aero felülete)

Ellenben egy xfce-t egy xp-hez tudnék hasonlítani. Még kisebb hardverigénnyel rendelkezik egy lxde felület. (sőt még ez alatt is van)


Én Linux Mint-et szoktam javasolni kezdőknek, xfce felülettel. (Csak nagyon gyenge régi gépekre érdemes lxde-t rakni.)


Alap esetbe ami biztonságossá teszi, az a jogosultságkezelése. Windows esetében a felhasználók 99%-a rendszergazdai jogosultságokkal rendelkezik és úgy internetezik. Linuxnál a root jogot csak további jelszó megadásával kaphat egy folyamat. (Normális esetben...)

Igazából még lehetne hosszú-hosszú oldalakon keresztül sorolni az erényeit (illetve a hátrányait is) de az a legegyszerűbb ha kipróbálod! Ha elakadsz segítünk, de az első bukkanó után ne futamodj meg. A windows-t sem egy nap alatt tanultad meg kezelni!


Azt kell alapul venni, hogy ez alapjaiban teljesen más. A fájloknak mindegy milyen kiterjesztést adsz (vagy nem adsz), és hiába kerül a gépedre egy futtatható állomány, ha nincs futtatási joga, akkor nem fog elindulni. Stb...


Nehéz lenne mindent egy hozzászólásba bemutatni, így visszaolvasva kicsit kesze-kusza amit írok.


Talán ez alapján teljesebb képet kapsz:

[link]

2015. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem!

Igen a linux lehet gyorsabb, stabilabb, még talán az is nagy előnye, hogy rengeteg hardverrel szinte automatikusan külön szoftver, driver telepítése nélkül azonnal megy.

DE! Van azért árny oldala is, mert ha nem azaz valami nem épp úgy és azonnal megy, akkor aztán lehet hiba feltárásba kezdeni, és olykor még a régóta Linux -t használót is megizzasztja egy ilyen speciális probléma.


Amit még nem szabad elfelejteni, hogy linux nem játékra van.

Igaz ma már egyre több jó minőségű játék jelenik meg rajta, de még mindig nem ez a játék fejlesztők célplatformja, és sok játék csak windows egyfajta emulált környezetében fut csak.

Viszont meg kell azt is jegyezni, hogy vannak műveletek amik gyorsabbak, hatékonyabban mennek így mint windows -on.

Pl. az egyik ilyen kedvencem, pl. TotalCMD -en az FTP műveletek.

Egyszerűen eszméletlen hogy a linuxon az apró fájlok gyors le és feltöltése mennyire gyors.

(Ami a munkámhoz amúgy elengedhetetlen)


De azt mondom próbáld ki, én személy szerint a Linux Mint 17 -et Cinnamon felülettel javaslom.

2015. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 tabaki ***** válasza:

A linux tényleg olyan jó -- amennyiben értelmes emberre hallgatsz, aki azt is számon tartja, hogy _miben_, illetve, hogy melyik disztróról van szó egyáltalán. Túl sokat nem tudok hozzáfűzni az előttem szólókhoz; a lemaradásként értékelhető játék-kérdés engem nemigen érint, viszont nem professzionális, de mindenfélébe belekóstoló felhasználóként nagyon elégedett vagyok a linuxos programok tudásával. A rendszer pedig biztonságos, gyors (és nem lassul be), nem igényel állandó karbantartást, egyszóval sokkal kevesebbet kell vacakolnom vele, mint a Windowsszal anno (az is igaz, hogy az ilyen emlékeim még az XP-ről datálódnak, az általam használt újabb Windowsokat más tartja rendben).

Hogy egy rendesebb PC-n van-e különbség a gyorsaságban, fogalmam sincs, ellenben az én matuzsálemi korú asztali gépemen, ahol az erőforrások igencsak végesek, ott ég és föld a linux javára -- pedig csak a nem túl zabálós XP-t meg a nem túl gazdaságos Ubuntut tudom összevetni, azok vannak ugyanarra a gépre telepítve. Ami a stabilitást illeti, linuxon sosem volt vele problémám, de én XP-n sem találkoztam összeomlással évek óta, ennek alapján talán ma már a Windows se olyan, mint hajdan. Ha ebbe a körbe a lassulás is beleszámít, amióta az XP-t nem engedem az internet közelébe, az is szinten tartható.

2015. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#4: Csak megjegyzésképp, a rohanó, kapkodó fejlesztés MS -nál, és hogy Béta rendszereket adnak ki, de Win10 -nél gyakorlatilag egy Technikai Preview került értékesítésre,

Sajnos ennek köszönhetően egyre instabilabbak az új rendszerek.

Win7 talán a jelenleg legstabilabb még supportált rendszerekből.

2015. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5 A win10-ről én már csak olvastam, de sokan panaszkodnak különböző szoftveres/hardveres kompatibilitási problémákra. Talán az sem véletlen, hogy az sp4 és sp3 szavak nem épp ismeretlenek a legtöbb ember számára. A határidőket be kell tartani... :)


Az sokkal furcsább számomra, hogy ennyi negatív kritika után MÉG MINDIG nem veszik figyelembe a felhasználók igényeit. Egyre tovább butítják a rendszer kezelhetőségét, egyre "simább" felületet kap és egyre jobban beépül a magánéletébe az embereknek. (OneDrive, stb..) Csodálom hogy valami menü utánzatot vissza adtak a szutyok metro helyett.


Egy dolog vigasztal, hogy ez engem már nem érint... :)

2015. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt ki is hagytam, hogy mindennek növelik a méretét. Oké, szemüvegesek előnyben, de lassan már a Holdról is látni lehet a képernyőt ha nincs minimum 4K felbontásod a 24"-os monitorodon. Win8-nál a falat kapartam miatta...

(a dpi beállítások módosítása pedig nem megoldás, mert nem egységesen reagálnak rá a programok)

2015. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Gyorsaság és stabilitás terén biztosan , előbbin egyébként lehet még pluszban is javítani , pl beállítani , hogy a feles programok ne induljanak együtt a rendszereddel , vagy kernel fordítással.

Alapvetően nincs olyan sok disztró , 8 db van (Debian , Redhat , Lfs, Arch , Gentoo , Gobo, Slackware, Suse)a többi ezeknek a forkja.

2015. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Linux Minten nemtudom h chrome alatt mostmár működik e a flash mert előző verzió alatt nem ment
2015. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2015. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!