Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan programot keresek,...

Olyan programot keresek, amely végigmegy a fájlokon, megpróbálja megnyitni olvasásra és logfájlba írja az eredményt ha nem sikerült?

Figyelt kérdés

Bármilyen program jó, amelynek van ilyen funkciója, pl. ha Total Commander valamilyen módon tudja ezt, nekem az is megfelelő lenne, vagy Linux alatti "ls -lr" megoldás összekombinálva valamivel, főleg Windows alá kellene, de ha nincs vagy nem tudtok, Linux-os megoldás is kellene...

Kizárólag egy listát szeretnék csak kapni a nem hozzáférhető fájlokról, pl:

a hozzáférés megtagadva: c:\users\felhasználónév\dokumentumok\anyagok\akármi.doc

Kiírhatja azt is, ha egy könyvtárba nem sikerült belépni...



2015. szept. 8. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Windows alatt ilyesmire szolgál az icacls parancs

[link]

vagy régebbi Windowsoknál (XP) a cacls:

[link]


Vagy Powershellnél a Get-Acl:

[link]

amit a Get-ChildItem-mel (ez utóbbit az állományok listázásához):

[link]

együtt érdemes használni.

2015. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a prancsot, a kimenetét miként tudom fájlba irányítani?

icacls d:\*.* /verify /c /t /q > lista.txt

A q paramétert azért használtam, hogy a sikereseket ne írja ki, a sikerteleneket kiírja, de sajnos a kimenetbe nem irányítja :(

Mit lehetne tenni?

2015. szept. 8. 18:54
 3/4 A kérdező kommentje:
A "q" paraméter nélkül használva a fájllista bekerül a fájlba, de pont azok nem kerülnek be, amelyekkel hiba volt, a /q esetén pedig csak annyi kerül bele, hogy hány fájlt nem sikerült sikeresen feldolgozni.
2015. szept. 8. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam, nem tudtam, hogy Windows alatt is külön át lehet irányítani a hiba csatornát annak számát megadva. :-)
2015. szept. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!