Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet kiszedni a felirato...

Jozsoo kérdése:

Hogy lehet kiszedni a feliratot egy MKV-s filmből, ha az be van ágyazva?

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt már sehogy...ha a képkockákra rá van sütve a felirat, akkor elképzelheted, hogy azok kiradírozása nem éppen egyszerű feladat plusz a betűk mögött lévő eredeti pixeleket nem lehet már pontosan visszaállítani, hiszen az az információ elveszett a feliratozással...
2015. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a feliratot akarod eltüntetni, MKVmerge-be betöltöd és kiveszed a pipát a feliratsáv mellől. Esetleg beállíthatod a "Default track flag" sorban, hogy ne legyen default. Így lejátszó programban és asztali lejátszón később be tudod kapcsolni, ha akarod, de alapesetben nem fog látszani.


Ha ki akarod menteni a feliratot az mkv csomagból, ahhoz is van az előbbi programmal mód, de még nem használtam, nem tudom hogy kell. Biztos vannak tutorialok a neten.

2015. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mkv-nál nem lehetséges a ráégetett felirat, mint anno más formátumoknál (divx/xvid)? Mert akkor valóban tévedtem...a beágyazottnál rögtön a ráégetettre gondoltam, nem a konténerbe ágyazottra (feliratokkal idáig javarészt külső fájlok formájában találkoztam).
2015. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az lenne a célom, hogy külön fájlba kimentsem a feliratot, mert csak úgy tudnám ráégetni a filmre.Próbáltam több konvertáló programmal is ráégetni, hiába pipálom be, hogy a felirat is rajta legyen, nem rakja rá.Ha külön sub. fájlba van a felirat, akkor ráégeti. Hát ezért kellene kimenteni valahogy.
2015. szept. 13. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:

A ráégetés azt jelenti szerintem, hogy maga a képkocka tartalmazza a feliratot és így ezt nem lehet ki vagy bekapcsolni, mert ott van pixel adatként. Erre gondoltam az első válaszban, erre mondtam, hogy nem lehet leszedni. A feliratozás már más téma, ami történhet beágyazott vagy külső fájlból, sőt akár nyelv választási lehetőséggel több felirattal is operálhatunk. Általában ha feliratra van szükségem, akkor netről leszedek egyet (általában találni illeszkedőt, de akár lehet csúsztatni vagy szerkeszteni is). Sajnos nem tudom, hogy mkv konténerből hogyan lehet kiszedni a feliratot, de rövid keresés után ezt találtam:

[link]

2015. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Működik!
2015. szept. 13. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök! 0%-kal indítottam, de végül sikerült segíteni :)
2015. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!