Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudok új op rendszert...

Nem tudok új op rendszert telepíteni egy új gyári laptopra. Efi uefi bcd és egyéb jóságok miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap délben vettem egy új ASUS R556L típusú laptopot. Alapból Win 8.1 volt rajta amit fel upgradeltem win 10-re, de sajnos a rendszer nem magyar, nem ismerem rajta ki magam és nem fogadják el az iskolámban sem. Rá szeretném barkácsolni a jó öreg -->WIN HETET!??!<-- De folyton falakba ütközök, mert!!:


-A saját meghajtójába hiába teszek cd-t, mert nem tünteti fel a meghajtót a boot menüben.


-Külső meghajtóval is próbáltam, nem akarja az igazságot (pedig ezzel a lemezzel telepítettem már kb. 10 gépet)


-Pendrive -ról semmi kép, kivéve ha megbuheráltam egy tutoriál alapján : https://www.youtube.com/watch?v=sDm8rWr3dV8


-Ki próbáltam több féle módon több féle rendszerrel lyenkor általában egy hiba üzenetet kapok: WINDOWS fails to start \EFI\MICROSOFT\BOOT\BCD


-Valaki azt mondta, hogy az UEFI miatt nem engedi telepíteni, váltam át legacyra, de nincs ilyen opció. Ez a retek bios úgy le van butítva, mintha csak egy kurrva tamagochi lenne.

Másfél napja szhopok vele és holnapra kellene, hogy el kezdhessem az anyagot.


Bármilyen tanácsot szívesen veszek! Nem akarok rá pénzt költeni és időm sincs rá. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! Puszi..



#gép #8.1 #OP #laptop #rendszerm windows
2015. szept. 13. 21:34
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:

A Windows Safe Boot miatt nem tudod bootolni a lemezekről. A BIOS-ban tudod overrideolni, oda pedig a Windowson belül a gépház > general (vagy valami ilyesmi) > advanced startup > use device (ez az override) vagy folytatva troubleshoot > UEFI settings (ez a BIOS-ba repít).

Kicsit kusza de nem vészes.

2015. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha van beépített dvd olvasója,azt látnia kéne a biosnak.

talán egy biso frissítés segítene,bár ilyen problémám még nem volt.

2015. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Safe boot meg az egyebek kilőve, már ízekre szedtem a BIOS-t.. ott nem lehet már semmi akadály.. csak persze az alap UEFI amit megváltoztatni nem enged.
2015. szept. 13. 21:55
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó, fogalmam sincs, hogy hogy sikerült, de meg csináltam ODÁIG, hogy be izzon belső olvasóról és le dózeroljam a partíciókat. De most ki írt egy olyat, hogy :

A windows nem telepíthető a(z) 0. lemez 1. partíciójára.

/A windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a harver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő enedélyezve van a BIOS menüjében./

Csak, hogy nem tudok állítani a verzérlőkön.

Nem módosítható, csak annyi van, hogy:

SATA MODE SELECTION: [ACHI] <- És őt nem lehet leváltani. Most mi a teendő? :D

2015. szept. 13. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!