Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes Windows XP Home-ról...

Érdemes Windows XP Home-ról váltanom valamilyen modernabb OPrendszerre?

Figyelt kérdés
Játszani nem szoktam gépen csak filmet nézni, netezni meg anyámnak kinyomtatok néha pár iratot, ennyi. Érdemes emiatt Windows-t váltanom? A gépem nem túl erős? Intel Celeron 800MHz és 256MB RAM van benne. Terveztem videókártyát venni a gépbe, de azt mondták ebben már nem érdemes. Esetleg egy 30-40 ezerért eladható ez a gép? Köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 14. 14:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
53%
Minek? Nekem is XP van rajta és filmezni,netezni,e-mailozni tökéletes.
2015. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
76%
Elég arra az XP, több szabad erőforrás marad. A géped jó, ha ötezret ér, bár ismerni kellene a többi komponenst.
2015. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy az én gépemen már a Windows XP Pro verzió is eléggé lassú, azért a Home ot használom. Leeht, hogy egy új OPrendszer feldobná a gépem teljseítményét?
2015. szept. 14. 14:28
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

linuxot rakj rá

nekem nagyon lassú volt a win7 egy p4en 1gb rammal és 128 megás videókártyával

pedig ez kétszer jobb a tiednél

30-40ezer? 5k-t is alig adnak egy ilyenért, ha csak nem egy hiszékeny vásárlónak adod el

2015. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

256MB memóriával új oprendszer nem is futna, max valami mini linux.


Legalább meg kéne tízszerezni a memóriát. (Viszont lehet, hogy az új memória árából már egy sokkal jobb használt gépet is kapsz.)

2015. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

A filmnézés és a nyomtatás miatt nem kell Windowst váltanod.


A netezés már problémásabb. A Windows XP követése már leállt egy jó ideje, és legyél benne biztos, hogy az XP tele van biztonsági résekkel! Az aktuális verziókban szintén vannak biztonsági rések, de ezek esetében van arra remény, hogy javításra kerülnek. Arra kell felkészülnöd, hogy bármikor kaphatsz vírust a netről. Ennek a valószínűségét jó szokások kialakításával persze cseökkentheted, de kizárni nem tudod. Ezért ajánlatos a lehető legfrissebb operációs rendszerrel dolgozni. A biztonsági kockázat ekkor sem nulla, de kevesebb, mint régi, már nem támogatott oprendszerek esetén.

2015. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tegyél rá Puppy Linux-ot.
2015. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen linuxra váltanék. Netezés-filmnézés-nyomtatás-munka -> erre tökéletes a linux!


Én egy alap debian-t raknék fel icewm-el.

vagy: [link] (próbáld ki!)

2015. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Linux ajánlók! Leírnátok, hogyan áll a Linux a biztonság kérdésével? A Kérdezőnek erre az információra is szüksége van, szerintem.
2015. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egyik legbiztonságosabb rendszer.Annyit illik ról tudni hogy a Linux az csak a rendszermag.GNU/Linux project része.Ezekre különöbő rendszerek épülnek amiket disztribucióknak nevezűnk.Amik eltérnek kezelhetőségben,hardware támogatotságban és sebességben.Ez mind a GUI-tól és a disztró-tól függ.3 nagyobb vonal van.

1.Debian.Ennek alapjául szolgál az:Ubuntu-nak,Mint Debian Edition-nek. stb.

2.RPM(RedHat Enterprise).Ez alapjául szolgál a:Fedora-nak,CentOS-nek stb.

3.Slacware.Ez alapjául szolgál:OpenSUSE-nak,Salix-nak stb.

Internetezésre az egyik legjobb.Annyit illik tudni róla hogy alapvetően nem ugyan arra a célra készült elöször Linus csak hobbiból feljesztette.Majd késöbb GNU/Linux projecté vált amire ma is építkeznek.A célja nem a Windows leváltása volt hanem egy ingyenes és nyílt forráskodú rendszer megteremtése,csak most már kezd felnölni a feladathoz és egyre jobban terjed.

Még lehetne róla írni...

2015. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!