Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem a windowst,...

Hogyan telepítsem a windowst, hogy be tudjam aktiválni az oem es kulcsal?

Figyelt kérdés

Most linuxom van de vissza akarom rakni a windowsot.

Alapból win 8.1 volt előretelepítve a gépre és én egyből letöröltem teljesen. Win cd sem kaptam hozzá. Hogyan csináljam hogy aztán majd frissíthessek win 10 re?


Le tudnátok íni a lépéseket úgy hogy a. Pont,b pont,c pont.

Így sorjába. Légyszike segítsetek rajtam.


Azért akarom vissza rakni win re mert a linuxon a youtube videók lejátszása sokkal erőforrás igényesebb így 720 pixelben már kicsit beakad. Windowson pedig 1080 pixelben is szépen ment pld az ori and the blind forest című triller vagy higy írják.


Bocsika a hibákért kicsit kellemetlen tabletról írni.


2015. szept. 14. 19:14
 1/3 CspCsj ***** válasza:

A "letöröltem teljesen" gondolom a rejtett rendszervisszaállító partíciót jelenti, amiről a Windows 8.1-et tudnád visszatelepíteni.


Windows 8.1 telepítő készítése: (működő Windows-t tartalmazó gépen - DVD-re vagy pendrive-ra)

[link]


Windows 8.1 telepítéséről rengeteg videó van, nézz meg párat:

[link]


Telepítés és aktiválás után meg fog jelenni a Windows 10-re frissítés lehetősége.


Illesztőprogramokat (driver) valószínűleg kell majd telepítened. (wifi, hálókártya, hang, videokártya stb.) Mivel nincs mellékelt DVD, így a laptopgyártó weboldaláról töltsd le előre legalább a wifi (WLAN) vagy a hálókártya (LAN) programjait hátha az alap rendszer nem ismeri fel, - ezekkel aztán már elérheted az internetet, a többit pedig lehet, hogy a rendszer-frissítés elintézi (Windows Update), az Eszközkezelőben majd ellenőrizheted, hogy mi hiányzik még.


Windows 10-re frissítés után, ha aktiválod és Microsoft-fiókhoz társítod, akkor egy következő telepítésnél egyből Windows 10-et is tudsz telepíteni, nem kell Windows 8.1 után külön frissíteni:

[link]

2015. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És el fogja fogadni az oem es kulcsot a windows 8.1 home mert nekem előretelepítve nem ez a verzió volt hanem a win 8.1 bing
2015. szept. 15. 17:26
 3/3 CspCsj ***** válasza:
Ha jól tudom akkor a telepítő készítésekor is kérni fogja a termékkulcsot és a kulcsnak megfelelő Windows verzió telepítőjét készíti el. (vagyis a megfelelő telepítőt tölti le az internetről, és másolja a választott eszközre)
2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!