Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Movie Maker Windows 7? - amit...

Perla22 kérdése:

Movie Maker Windows 7? - amit még nem kérdeztek!

Figyelt kérdés

Amikor lementettem az új Movie Maker-t, természetesen én is felfedeztem, hogy sajnos az új változat nem tud annyit, mint a régi, ellenben HD-minőségű videót is tud készíteni. Van egy eredetileg 640*352-es felbontású film. Ha kivágok belőle 1-2 jelenetet, zenét teszek alá, és lementem, a kép tökéletesen éles, azonban youtube-ra feltéve, s azt tv-n megnézve lényegesen kivilágosodik a kép, és a színei is torzulnak (szgépen nem). Az első kérdésem az lenne, hogy ezzel lehet-e kezdeni valamit.

A további kérdéseim ennél bonyolultabbak. Ha ezt a filmet a Movie Maker-ben vágom a vágóeszköz segítségével, hiába némítom el a filmet már a vágás előtt, a vágott jelenet alá zenét téve olyasmi történik, ami nagyon idegesítő. A jelenet kezdeténél vagy csattog egyet, vagy a jelenet eredeti hangjából játszik be egy tizedmásodpercre, s csak utána jön a zene. Ez lényegesen ront a videó harmóniáján, és fogalmam sincs, mit lehetne tenni ellene. Próbálkoztam azzal, hogy lenémítva elmentettem a videót a legnagyobb felbontással. Szép is volt a kép, míg meg nem nyitottam újra a Movie Maker-ben. Az azonnal elmosta az egész képet, és kockássá vált. S még hozzá kell tennem, hogy belenézve az elvileg lenémítva mentett videóba, a jelenetek kezdeténél ugyanúgy ott maradt az eredeti hangból egy foszlány. Csak akkor némult el véglegesen, ha újra lenémítottam. Tehát, ez nem legjobb megoldás, ugyanis a kép elviselhetetlenül rossz lett. Van valamilyen megoldás erre a Movie Maker-ben, vagy esetleg tud valaki egy olyan programot mondani, ami ugyanígy HD-videót készít, és ugyanígy lehet vágni és zenét alá tenni, de jól is működik?

Utolsó kérdésem a gif-fájlokkal kapcsolatos. Az új Movie Maker-ben ugyebár nem lehet használni. Én próbáltam VirtualDub-bal avi-ba konvertálni, de Movie Maker-ben eltorzította a file-t. Próbáltam online is átkonvertálni, és működött is. Csak éppen ha több avi-ba konvertált gif-fájlt tettem egymás mellé, és mondjuk a mozgásuknak a sebességét a felére csökkentettem, és zenét tettem alá, és lett belőle egy 4 perces videó, azt már nem mentette le, mert hogy a file-ok használhatatlanok. De, ha mondjuk csak egy 20 mp-es zene nélküli videót csináltam belőle, azt már lementette, igaz, hibásan, ugyanis az eredeti gif-ek váltásánál folyton megakadt a kép, nem volt folyamatos és lágy a mozgása. Van-e erre megoldás a Movie maker-ben, vagy ezt is célszerű lenne mással csinálni? Szeretném, ha ez is HD-minőségben történne.

Bízom benne, hogy van olyan, aki nagyon ért ezekhez, és tud válaszolni a kérdéseimre.

Köszönöm előre is!


2015. szept. 22. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre: Egy amúgy sem HD ban rögzített anyagot Hd ra konvertálsz. Ez még ettől nem lesz HD.

Továbbá ha tv-n nézed ugyan azt az anyagot ami sz.gépen jó, az azért lesz láthatóan rosszabb minőségű, mert egy tv-nek eleve kisebb a pixel sűrűsége mint egy monitornak. ezért látod rosszabbnak.

2015. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És a vágás utáni hanghibával lehet kezdeni valamit? Mi a helyzet a gif-ekkel?
2015. szept. 22. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!