Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ASUS router HGG firmware-ét...

ASUS router HGG firmware-ét hogyan állítsam be, hogy a Wifije ne zavarja be a vezetéknélküli egeret?

Figyelt kérdés
Van egy RT-N18U routerem HGG fw-vel. Még a korábbi hagyományos fw volt rajta (gyári buta fw), addig a rádiós egeret nem zavarta be, mióta a HGG van rajta, minden okés, csak az egeret zavarja. Kipróbáltam, ha tiltom a wifimet, akkor tökéletes is az egér. Mit kellene beállítanom, hogy ne zavarja? Van egy rakat beállítás a Professzionális résznél a WLAN-nál, de nem tudom mi kellene ahhoz, hogy a zavar megszűnjön...

2015. szept. 22. 12:50
 1/10 A kérdező kommentje:

A Wifi Professzionális része:


[link]

[link]


A Turbo QAM-ot már letiltottam, egy fokkal jobb lett, de még mindig nem az igazi, egyelőre ki van kapcsolva a wifi

2015. szept. 22. 12:54
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
És ha másik csatornára váltasz?
2015. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es csatornát használok már régóta, és semmi zavar nincs a wifin... egyik szomszéd sem használja azt, Wifi Analizerrel megnéztem, azért is használom ezt, mert a többi az telített...
2015. szept. 22. 13:32
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
Attól még megpróbálhatod, hogy mit javít rajra. legfeljebb utána visszaváltod. Amúgy ha elég messze használják az adott csatornát, nem lesz interferencia.
2015. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a 10-es csatornán az 1-es helyett, nem lett jobb, így visszatettem az 1-esre...


Szinte biztos vagyok benne, hogy valamelyik feature miatt van az interferencia, a csatorna már régóta az 1-es volt, és soha nem volt zavar

2015. szept. 22. 14:07
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát akkor passzolok. Esetleg egyenként tiltsd le őket, hátha úgy sikerül kiszűrni.


Ha rájöttél majd oszd meg velem is. Ugyanis én is nem rég újítottam be egy RT-N18U -t a TP-Link 1043ND helyett. Egyelőre gyári firmware van rajta. És nekem is 2,4 Ghz -es Bill/egér szettem van.

2015. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, marad az egyenkénti próbálgatás, gyári fw-vel nem zavarta az egeremet. A HGG fw-rel sokkal jobb a wifi teljesítménye, csak van ez a hátránya sajnos...
2015. szept. 22. 15:46
 8/10 A kérdező kommentje:

Na végülis sikerült rájönnöm a megoldásra.

A Wifin semmit nem kellett állítani, kb 15 cm-el lejjebb tettem a routert (egy polccal lejjebb az asztalon), így gyakorlatilag megszűnt az egér bezavarása. A beállítások minden alap beállításon vannak, kivétel 20 Mhz-es csatornaszélességet állítottam be, azt korábban olvastam, hogy azzal lehet csökkenteni ezt a zavart (de önmagában ez kevés lett volna, arrébb kellett tennem a routert is)


Érdekes, hogy alig tettem arrébb a routert, és mégis megszűnt a zavar.

2015. szept. 27. 12:40
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát igen az gondolná az ember hogy a rádióhullámok 360° -ba tejednek, így nem is gondol erre.

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

2015. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit!

Másik megoldás lehet még az USB adapter kivezetése kábellel az asztalra, így durván 10-20 cm távolságba, megint csak kizárható a zavar, és akkor a routert sem kell elrakni...

talán ez a módszer még stabilabb lehet!

2015. szept. 27. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!