Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eddig meg csak Windows-t...

Eddig meg csak Windows-t hasznaltam, egyik laptopomra, szeretnek egy Linux Operációs rendszert telepiteni, mert sok jot halottam rola, es lassan hozza akarnek szokni?

Figyelt kérdés
Melyik linuxot tudnatok ajanlani? MS Office megy egyaltalan a linuxon vagy csak alternativa van?

2015. szept. 24. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak alternatíva van , Libreoffice , Goffice , Koffice , Google Drive stb. Emulátorral lehet , hogy menni fog az is , de Linuxot nem azért kell használni , hogy azon majd olyan kommerciális szoftvereket futtass ami egyébként meg sincs írva rá.

Én Debiant ajánlanék annak aki Linuxra adja a fejét , de ha sose használtál még akkor próbálj szerencsét az ubuntuval , lehetőleg annak is lts verziójával.

2015. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Linuxból mint operációs rendszerből különböző "összeállítások", disztribúciók vannak, amelyek különböző kernelt (ez hoz létre kapcsolatot a hardver és a programok között), ablakkezelő rendszert, böngészőt, irodai programcsomagot tartalmaznak.


Kezdőknek általában az Ubuntu vagy a Liux Mint valamelyik variánsát (a fő különbség nagyjából az ablakkezelőben és a hozzáadott programokban van) szokták javasolni - azokhoz van a legjobb közösségi támogatás.


"MS Office megy egyaltalan a linuxon vagy csak alternativa van?"

Az ingyenes és nyílt forrású Libreoffice érhető el alternatívaként.


Windowsos programok nagyon jó esetben talán elindíthatóak a Wine nevű "emulátor" (ami nevéből adódóan nem emulátor ;) ) segítségével - van program ami elindul és van ami nem, vagy hibásan. De ez annak köszönhető, hogy a Linux nem WIndows, nem Windowos programok futtatására való, éppen ezért ajánlatos Linuxos alternatívákat keresni.

2015. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
* Liux Mint = Linux Mint
2015. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Wine az valóban nem emulator de a köztudatban így terjedt el.Ahogy az is hogy a Linux egy operációs rendszer de ez nem igaz.A Linux az csak a kernel amire különböző disztrók épülnek amik kezelhetőségben,hardware támogatottságban és sebességben különböznek(persze még sok minden másban de az lényegtelen).Amúgy így lenne helyes GNU/Linux Ubuntu(GNU elhagyható)mivel az a teljes neve.Még valamit,addig ne válts míg nem tudod az alapokat mert ha azokat nem tudod akkor a közösség sem fog tudni segíteni.
2015. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Es hogyan tanulhatom meg az alapokat a nelkül hogy valtanek?
2015. szept. 25. 15:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Debian parancsokat nem árt tudni(sudo apt-get install,sudo adduser stb.).

Én amikor elkezdtem használni akkor előtte rengeteg blogot elolvastam róla így a problémák nagy részét sikerült megoldanom de még mindig vannak olyan dolgok vannak benne amiket nem tudok.Mint-et nem ajánlom mert a Windows fog róla eszedbe jutni és úgy is fogod megpróbálni használni ami nem jár sikerrel.A Linux esetén mindent csak root joggal hajthatsz végre(telepítés és hasonlók)vírus az ennek következtében nem tud kárt tenni.Kezdőknek Ubuntu vagy Fedora variánsai illetve OpenSUSE.Közép haladóknak Debian,CentOS.Haldóknak Arch,Slacware.Profiknak:Gentoo,LFS.

2015. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Wine az valóban nem emulator de a köztudatban így terjedt el."

Éppen ezért raktam zárójelek közé és hangulatjellel ellátva.


"Ahogy az is hogy a Linux egy operációs rendszer de ez nem igaz."

Hasonlóképpen a köztudatban a Linux operációs rendszer-család is - a kérdezőnek, aki most ismerkedik vele, nem is kell túlbonyolítani ilyen szőrszálhasogatásokkal, mert csak elmegy a kedve.

2015. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Es hogyan tanulhatom meg az alapokat a nelkül hogy valtanek?"


Egy pendrive-ra kiraksz egy szimpatikus live disztrót, és arról boot-olsz.

Magyarul: Sok Linux operációs rendszernek (disztribúciónak, változatnak) a telepítő CD-je nem csak telepítésre alkalmas, hanem el is lehet indítani egyfajta próba módban, ez a live-CD vagy DVD. (A DVD valójában egy ISO fájlt jelent, amit pendrive-ra is tehetsz, nem kell DVD-re írni. Feltéve persze, hogy a gép tud pendrive-ról indulni.)

Szóval így sok mindent ki tudsz próbálni, mielőtt telepítenéd a rendszert. Ubuntu és Linux Mint telepítő biztos tud live módot, de még sok más disztró telepítő is.

2015. szept. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:

Helyes! Kezdésnek Debian nagyon jó, vagy, ha teljesen el akarod vágni a köldökzsinórt, Manjaro (egyszerűbb a telepítése) vagy Arch (teljesen más a telepítése).

Ajánlom figyelmedbe az [link] oldalt.

Az eddigi általad használt programokról:

1; van, aminek van natív Linuxos verziója;

2; van, amit futtat a WINE;

3; van, aminek van alternatívája;

4; van, amit el kell felejtened.

Ha problémád támad, kérdezz bátran, precízen körülírva a problémát és, ami a legfontosabb, minden üzenetnek jelentősége van.

2015. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Arch nem ajánlott kezdőknek.Debian-hoz meg érteni is kell de amúgy 1 atom stabil rendszer.Ezért kezdésnek én Xubuntu-t ajánlok.
2015. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!