Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Tegnap feltettem ismét...

RedStar92 kérdése:

Üdv! Tegnap feltettem ismét az új vinyómra a BF4-et de valamiért megint jelentkezett egy probléma ami a vinyó előtt is fennállt. Mégpedig valamiért kb 3-4-5 percenként elkezd szaggatni,3-4 másodpercig, nem tudom mi lehet a probléma? Driverek frissek

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen a konfigod?
2015. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sapphire HD 7850 2 GB

Kingmax 2x4GB DDR3 1333MHz FLFF

AMD Phenom II X4 965 3,40GHz Black Edition

2015. szept. 27. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A konfigod nagyon jó, simán mennie kell rajta. Sajna így elég sok minden okozhatja. pl.: a virtuális memória ne legyen letiltva, stb...

Keressük a hibát! Ilyesmit alapvetően két dolog csinálhat, a proci vagy a gpu túlterhelése, vagy melegedés miatti automatikus visszalassulás. Hogy kiderítsed mi okozza, a bf4-ben be kellene kapcsolnod a hardverek használati grafikonját. Amikor előjön a szaggatás megmutatja, hogy melyik eszköz vált szűk keresztmetszetűvé az adatok számára.


Ha a gpu, akkor valószínűleg túlmelegedett, mert a hűtő elvált a gpu-tól vagy a videó memória moduloktól. Ezt egyszerű orvosolni egy kis bütyköléssel. A hővezető paszta sokat segíthet!


Ha a cpu, akkor ugyanígy a túlmelegedést kell ellenőrizni, mert akkor automatikusan lelassítja magát a proci. Lehet még egy háttérben futó progi is, ami túlterheli a cpu-t. Amikor elkezd szaggatni, ugorj ki a feladatkezelőbe és nézzed meg, hogy a bf4-en kívül mi terheli még a processzort.


Szerintem ez cpu túlterhelés vagy túlmelegedés lesz, mert a videó kártya inkább képhibákat kreál túlmelegedéskor és/vagy lefyagy.


Sok sikert hozzá!

2015. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, megoldódott a probléma, kitakarítottam a gépet, és azóta megy szépen! :P
2015. okt. 13. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!