Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 Ultimate 64 bitről...

Windows 7 Ultimate 64 bitről mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Jelenleg Windows 7 Home Premium 32 bites op. rendszerem van, de a gépemen nem használ ki mindent, ezért cserélni akarom 64 bites Ultimatere.


A Windows 7 Ultimateről mik az általános vélemények?



2015. szept. 27. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint ami neked van, csak több memóriát tud kezelni.
2015. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Ulltimate verzió a nagyvállalati felhasználóknak készült - otthoni átlagfelhasználóknak felesleges, csak erőforrást pazarolsz. 16 GiBájtnál nem használsz több memóriát, Bitlocker meghajtótitkosítás/hálózati adatmentés kiváltható más ingyenes eszközökkel, Active Directory domainhez nem fogsz csatlakozni.

[link]


64 bit meg két dolog fennállása esetében ajánlatos:

- ha 64 bites processzorod van ÉS

- 4 GiBájt vagy annál több memóriád van.

2015. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Látszólag ugyanolyan (két Program files mappa lesz, az egyik x86 megkülönböztetéssel). Driverekből 64 bites windowshoz valót kell telepíteni illetve ha van valamelyik alkalmazásnak 64 bites verziója, akkor azt használd. Bizonyos esetekben egy pici gyorsulás is mérhető, ahol a szoftver tud kamatozni a 64 bit szóhosszúságból. A 64 bites oprendszer és programok valamivel több memóriát foglalnak, de többet is lehet használni. A fő előnye a 64 bitnek, hogy sok memóriát képes kezelni, a 64 bites alkalmazások is sok memóriát kérhetnek a rendszertől és akár a 32 bites alkalmazások is kihasználhatják a számukra maximális 4GB-t ha van elég RAM. Használat közben sok extrát nem fogsz tapasztalni, ugyanolyan mint a 32 bites társa.
2015. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mit nem használ ki mindent? am otthoni felhasználásra pro felettit felesleges rakni, csak több memóriát eszik.
2015. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de a gépemen nem használ ki mindent"


Pont hogy az Ultimate van tele olyan funkciókkal, amiket soha nem kell otthon használnod. Felesleges otthoni felhasználásra a váltás.

2015. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A RAM-ot nem használja ki illetve a videómemóriát.


4 GB RAM-ból 1,9-et érzékel.


Ultimate verziót találtam csak 64 bites kivitelben.

2015. szept. 27. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ultimate verziót találtam csak 64 bites kivitelben."

Még a Google-val is lehet találni más változatot:

[link]

2015. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"4 GB RAM-ból 1,9-et érzékel. "

Az meg több dologból származik:

* 32 bites rendszered van, ami maximum 4 GiBájtot lát csak.

* a beépített videokártya fenntart egy memóriaterületet, így a felhasználható memória még kevesebb

* valamilyen memória-inkompatibilitási gond (alaplap-/BIOS-/memória-probléma) lépett fel, ami miatt csak az egyik memóriamodult érzékeli a gép

2015. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem TPB-n 11 féle Win 7 van becsomagolva ISO-ba, mind magyar nyelvű, x86 és x64 kivitelben is. Szóval olyan nincs, hogy csak az Ultimate 64 bites, ez butaság, csak nem tudod használni a Google-t.


Az hogy nem érzékeli a RAM-ot, lehet a rendszer oka, de nem az a hiba, hogy nem Ultimate van a gépeden, hanem hogy nem 64 bites, mivel 4 GB RAM-mal már az kéne. Esetleg felzabálja az integrált VGA-d, vagy nem működik jól a RAM, ahogy most a gépedben van.


Másrészről az Ultimate szerintem instabil, ha mindenképp olyan Win kell, ami funkció gazdagabb (nem tudom minek), akkor Professional, vagy Enterprise (szerintem). De otthoni használatra felesleges.

2015. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk ***** válasza:

Otthoni felhasználásra bőven elég a Win7 Professional,vagy Win7 Home Premium is.

Nekem 64.bites van,de tökéletesen fain ide.

Az Ultimate tudomásom szerint többet zabál.Nem?Minek az neked?

2015. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!