Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, amivel...

Létezik olyan program, amivel az energiafogyasztást lehet figyelemmel követni a házban?

Figyelt kérdés

A koleszba szeretnék bevinni egy pici elektromos fűtőtestet, mert alkalomadtán rohadt hideg van, a fűtést pedig decemberig tutira nem kapcsolják be. A probléma csak az, hogy a házirend tiltja egyéb fűtőberendezések használatát, mint ami helyben a rendelkezésünkre áll.


A kérdés pedig azért merült fel bennem, mert egy szomszédomtól úgy hallottam, hogy ő használt ilyen kis fűtőtestet tavaly, aztán egyszer csak benyitott hozzá a portás, kihúzta a falból a fűtőtestet, és elkobozta. Aztán persze visszakerült a gazdájához, de engem inkább az érdekel, hogy honnan tudta, hogy használnak ilyet a kollégiumban, s pláne, hogy melyik szobában?


Azt még nem írtam, hogy nem egy átlagos portásról van szó, aki szarik mindenre: fiatal, meglehetősen rafkós és pedáns, végzettsége szerint egyébként valamilyen számítástechnikus. Ez utóbbi miatt merült fel bennem, hogy talán létezik valamilyen program, amivel megfigyeli a házat, s ami jelez neki, ha valahol extra mértékű áramfogyasztás folyik. Nem tudom.


Van valami ötlet?



2015. szept. 27. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Program sem kell csak fogyasztásmérő... számomra hihetetlen, hogy erről még nem hallottál, elvégre egy olyan alapján fizeted az áram számlát is.
2015. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább gyanítom egy odafigyelő kollégiumi személyzet van, aki figyelmezteti az erre illetékeseket.


Maximum a szobákat kiszolgáló elosztószekrényben vannak szobánkénti fogyasztásmérők, amelyeket időnként ellenőriz a karbantartó/gondnok/szintfelelős/stb - egy számítógépes hálózatba köthető fogyasztásmérő kissé drágább mulatság.

[link]


De egyébként megértem a kollégium álláspontját is: ha véletlenül valami hibás, ellenőrizetlen fűtőkészüléket visztek be, és az lángra kap, akkor nagyobb baj is lehetne. Tessék felöltözni/ablakokat becsukni, szigetelni.

2015. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy nagyobb lábast használok ilyen célra, este felrakom a gázra, kb 1 óra alatt felfő benne a víz és azt rakom be a szobámba. Egész este folyamatosan melegíti a szobát. Nem lesz 30 fok, de arra elég, hogy ne fagyjak meg
2015. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre is válaszolva, valószínűleg szobánként lekapcsolta az áramot, és megnézte menmyit esik a fogyasztása. Esetleg megmérte az ajtók hőmérsékletét
2015. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 ilyen ..lye megoldást csak te találsz ki, ez nem épp normális válasz a kérdésre.
2015. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!