Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ehhez a géphez melyik Linux...

Ehhez a géphez melyik Linux disztrót ajánlanátok ismerkedéshez, amivel megtanulhatom az egészet?

Figyelt kérdés

i5 4460 processzor

asrock B85 pro4

Kingston hyperx fury 120gb ssd

western digital 1tb hdd

kingston hyperx fury 8gb 1600Mhz memória



és tudnátok hozzá dokumentációt,útmotatót is mutatni? lehet angol is


2015. szept. 30. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó ehhez a konfighoz.Ha tanulni szeretnél akkor egyértelműen az Arch-ot ajánlom.

Ennek a disztrónak van a legjobb dokumentációja.

[link]

2015. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt hallom, hogy az Arch az egyik legnehezebb. Nem?
2015. szept. 30. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mert az LFS.

Így van nehézségi sorrendbe.

Ubuntu,Debian,Arch,Gentoo,LFS.

De az biztos hogy az Arch-ban megtanulod mi az a Linux.

Ha az Arch nem jön be akkor tegyél 1 próbát a Debian-nal vagy a Slackware-el.

2015. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bővebben Tom Benko tudna beszélni róla.
2015. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ubuntu is jó lesz, ha már nem zavar össze és tudod rendesen használni a terminált, válthatsz Arch-ra, ha akarsz.
2015. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Debian az egyik legstabilabb és népszerű is! Sok segédlet és csomag van hozzá! A legkönnyebb viszont az ubuntu illetve az erre épülő linux mint (ez is debian alapú). Tapasztalat alapján a "linux mint" jobb mint az ubuntu illetve a többi rá épülő fork. XFCE felülettel amolyan "xp" hatást kapsz. Stabil, gyors, nincs vele probléma....

Egykét különleges videodriverrel vannak gondok, de ez általánosságban a linuxnál gond (sajnos a gyártók ritkán adnak ki eredeti drivert és pl az nvidia amit kiadott az sem tökéletes).

Szóval kezdésnek egy linux mint xfce és ha már kicsit kezded átlátni a dolgokat akkor érdemes debiant, arch-t vagy egyéb rendszereket is megismerni, de előtte nem árt egy kis rálátás, hogy legyen sikerélményed és ne szegje kedved.

2015. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én használtam Mint Cinnamon-t.Elég szép rendszer meg minden de 1 frissítés után összeomlott.Én azért nem ajánlom a Mint-et mert Windows hatást kelt és az User meg próbálj úgy is használni de az nem fog járni sikerrel.XCFE-el lehet hogy jó.Én most jelenleg Xubuntu-t használok.Szerintem jobb mint a Mint Cinnamon volt.Nem kelt Windows érzést,stabil,frissítés után nem omlik össze.Azóta próbáltam az AntiX-ot,Puppy-t és a Debian-t.Ezek közül egyik sem volt jó nekem:AntiX nem volt képes csomagokat telepíteni,Puppy fapados,Debian is elég fapados és régiek a csomagok de stabil.Tanulni:Arch,Gentoo,LFS.

Használni és kicsit tanulni:Debian,CentOS.

Használni:Mint,Ubuntu,Fedora,OpenSUSE.

2015. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cinnamon tényleg sok sebből vérzik. Én egy évig használtam és akkor gurult el a gyógyszerem, mikor le akartam szedni a network-managert és a komplett ablakkezelőt magával rántotta! :D

Szóval ablakkezelőből XFCE (esetleg KDE, bár a nagy memória igénye miatt nem szeretem). Vannak még gyenge gépekre valók, pl icewm de elég fapadosak tehát vagy olyan helyre ajánlom ahol amúgyis csak 1-2 programot használnak, vagy kifejezetten haladó felhasználóknak/programozóknak.


Rendszerből pedig mindegy mit használsz. Szerintem a legjobb ha egy egyszerűvel kezdesz és felraksz egy virtualboxot amin próbálgathatod a többit és ismerkedhetsz velük.

2015. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!