Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet beállítani egy...

Hogy lehet beállítani egy dokumentumnál (jelen esetben word), hogy az utolsó oldal legyen az első, az utolsó előtti a második, stb?

Figyelt kérdés
Van egy dokumentumom ami kronológiailag vissza felé van, tehát az első oldal az időben utolsó, az utolsó oldal pedig az első. Ezt szeretném úgy elmenteni hogy vissza felé legyen. Ah, remélem értitek, jobban nem tudom elmagyarázni. :D

#Word #fordított mentés
2015. okt. 3. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem használok Wordot, mert a M$Office fizetős program, és a fene sem fog olyasmiért pénzt kiadni, amit ingyen is megkaphatok becsületes úton (LibreOffice) és van olyan jó.


A kérdésedre válaszolva bizonyára van arra lehetőség, hogy fájlba nyomtass. Nyomtatáskor talán meghatározhatod az oldalak sorrendjét. Hát így.


Amúgy nem egészen értem, hogy miről van szó. Kronológiai sorrend alatt azt érted, hogy van egy történet, és a végével kezdődik? Talán nem véletlen hogy így van, ilyen a Visszafordíthatatlan c. film is.

Ebben az esetben az sem biztos, hogy minden oldal egy kronológiai fejezetre van tördelve, így ilyen buherálásnál a szöveg szétesik.

Másik, biztosabb megoldás az, ha a kronológiai fejezeteket a végéről kezdve kijelölöd és új dokumentumba másolod. :)

2015. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha a végéről kezdem el másolni, akkor is az eleje leszel elöl:( Egyébként lementettem a facebook üzeneteket és ahhoz kellene:)
2015. okt. 27. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor máris igazam volt, hogy nem egy oldalra esik egy szakasz, bár ezt a szakaszok (hozzászólások) utáni oldaltörésével (ctrl+Enter) megoldható, feltéve, hogy egy hozzászólás sem haladja meg az egy oldalas méretet, mert akkor gabalyodás van.


Nem nem értetted meg amit javasoltam, tehát lépésről lépésre az egyik megoldás. (sziszifuszi lesz, főleg, ha sok üzenetváltás volt.)


1. Megnyitod a dokumentumodat [továbbiakban "forrás"-ként fogok csak rá utalni] (lehetőleg másolatot, hogy az eredeti a biztonság kedvéért megmaradjon).

2. Nyitsz egy új, üres dokumentumot.

3. A forrásra lépsz, ctr+end segítségével a végére ugrasz.

4. Kijelölöd az utolsó szakaszt, ami értelemszerűen az első párbeszéd eleje.

5. ctrl+x-szel kivágod. (Ezáltal a kijelölt szöveg eltűnik a forrásból, ami azért jó, mert a további munkában következetesen elég a dokumentum végére ugornod, és nem kell keresgélned. Ezért mondtam, hogy készíts másolatot, és azt nyisd meg.)

6. Alt+Tab gombnyomásával a másik ablakra ugrasz.

7. Ott nyomsz egy ctrl+v -t, amivel beilleszted a vágólapon lévő szöveget. Így tuti, hogy a vége lesz az új dokumentum elején.

8. Alt+Tabbal visszaugrasz a forrásba, kijelölöd a következő szövegrészt, és ezt ismételgeted.

2015. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!