Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van linuxra valamilyen driver...

Van linuxra valamilyen driver frissítő program?

Figyelt kérdés

ha nincs akkor valami oldal ohonnan ati radeon hd 2600Pro hoz letölthetek linuxos drivert


ha számit Linux Mint cinnamon 32 bit-em van :D


A jó válaszokra megy a zöld pacsi!



2015. okt. 13. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez eléggé régi kártya, újabb mintekhez már nem lehet külön telepíteni, csak a default driver marad.
2015. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát az nagy baj mert igy minden játék akadozik

:(

2015. okt. 13. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Linux-ra nincs ilyen.Ezt a kérdést tedd fel itt: [link] Valószínűleg Xorg driver-t kell telepíteni.
2015. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "Menü" gombra való kattintás után az "Adminisztráció" csoportban az "Illesztőprogram-kezelő" ikonra való kattintás után feltelepíthető a zárt eszközmeghajtó:

* [link]

* [link]


Bár az Ubuntu-hoz (amiből a Linux Mint is származik) és a Red Hat Enterprise Linuxhoz ennél a régi kártyánál nincs hivatalos (AMD által támogatott) támogatás:

[link]


Esetleg megpróbálkozhatsz a közösségileg fejlesztett 2013-as meghajtóprogrammal:

[link]

2015. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vga driver telepítése ubuntun.:


https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg


minten is valahogy így kell keresni.

2015. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még arra figyelj hogy kernel frissítéskor rakd újra a driver-t abban azt esetben ha zárt driver-t telepítesz az AMD oldaláról.
2015. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na most a illesztőprogram-kezelőbe nem ad ki semmit tehát... nem tudom pedig biztos hogy elavult a driver bevallom nem rég váltottam win röl linux ra windowsnál könnyen frissítettem minden drivert és nagyobb is lett a kártya teljesítménye (jobban futottak a játékok)
2015. okt. 13. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:

elvileg ez van a 2xxx szériás radeonokhoz :


[link]

2015. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legacy ati driverrel probálkozhatsz de szerintem a nyílt mesa driver jó. Nekem legalábbis nem akadozik és stabilabb is. Majd ha lesz egy új az X11 helyett akkor van esély rá hogy kap a linux is egy normális gyártói vga drivert.
2017. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!