Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beállítani az...

Hogyan tudom beállítani az alábbiakat Windows 8.1 Pro ban?

Figyelt kérdés

Kb. másfél évvel ezelőtt lett Windows 8.1 Pro telepítve a gépre, akkor szervizben történt a telepítés. Mostanság már szörnyen lassú volt a gép, ideje volt már újratelepíteni ( az újratelepítés meg is oldotta a gondot, gyors mint a villám ). De nem akartam több ezer Ft-t fizetni az újratelepítésért, helyette letöltöttem az ISO fájlt, kiírtam USB re és megcsináltam magam.

Semmi gond nem volt telepítés közben, viszont néhány beállítás megváltozott, pl. bekapcsoláskor nem az asztal hanem a csempék jelentek meg, a csempéknél nincs ott a főkacsoló ( újratelepítés előtt ott volt ), és mikor beírom a jelszavam entert kell nyomni ( régen nem kellett, hanem amikor bekapcsoltam a gépet beírtam a jelszót és egyből belépett ). Így most nem tudom közvetlenül a csempéktől kikapcsolni / újraindítani a gépet, hanem le kell mennem a kurzorral a jobb alsó/felső sarokba hogy megjelenjen az a "rejtett menü" ( hirtelen nem jut eszembe a neve :D ), ott pedig rá kell menjek a beállításokba és ott kell kikapcsolni a gépet.

Na ezek közül a különböző beállítások közöl néhányat már kigugliztam, de a főkapcsoló csempékhez rakását valamint azt hogy bekapcsoláskor jelszó írás után ne kelljen entert nyomni még nem sikerült megtalálnom. Segítenétek benne?


Most jöhet az a kérdés, hogy minek állítsam át ezeket, elvégre csak + 3-4 másodpercet vesznek igénybe. Először is mivel 1,5 éven keresztül használtam így a gépet megszoktam, és nagyon furcsa.

Másodszor nem csak én használom a gépet, hanem idősebb édesanyám is, akinek hiába mutatom meg hogy hozza elő a "rejtett menüt" valahogyan nem tudja, pedig számtalanszor megmutattam. Csak mivel én napközben késő délutánig suliban vagyok, neki muszáj bekapcsolnia a gépet, és mivel nem tudja ezt előhozni ki már nem tudja kapcsolni..


Szóval jó lenne ha valaki leírná hogyan csináljam meg ezeket. Köszönöm szépen.



2015. okt. 14. 13:51
 1/2 A kérdező kommentje:

Miután kiírtam a kérdést, átnéztem még egyszer a beállításokat, és az egyik problémát sikerült megoldanom:

Bekapcsoláskor már nem kell enter nyomni, eddig az volt a gond hogy ugyebár nekem számokból áll a jelszavam, és ezeket a számokat nem jelszóként, hanem PIN kódként kell megadni, így bekapcsolásnál már nem igényel enter nyomást.


Viszont a főkapcsoló csempére helyezésére utaló dolgot sehol nem találok, kérlek ebben segítsetek. Köszönöm.

2015. okt. 14. 13:58
 2/2 tibusz0211 ***** válasza:

A "csempe" kezdőképernyő és az asztal között indulás esetében. Ha felfrissíted a rendszert (telepíted a frissítéseket) az egyik csomagban benne volt ez a beállítás, hogy alapesetben az asztal jelenjen meg, ne a csempék.


Másik lehetőség, hogy amikor az asztalt látod, akkor a tálca üres felületén jobb gombbal kattintasz és tulajdonságok.

Itt a navigáció fülön meg lehet adni, hogy kezdéskor az asztal jelenjen meg.


Kikapcsolni a start gombon jobb egérgombbal lehet leállítás vagy kijelentkezés menüben.

A "csempés" kezdőképernyő jobb felső sarkában a felhasználónév mellett a főkapcsoló ikonnal (frissítés után)

Vagy a jobb oldali gyorsmenüben, ahogy írtad.

Esetleg az energiagazdálkodási lehetőségeknél meg lehet adni, hogy a főkapcsoló megnyomásakor állítsa le a rendszert.

2015. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!