Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A wordben (2013-asban) hogyan...

A wordben (2013-asban) hogyan tudnék szókártyákat csinálni?

Figyelt kérdés
Szókártyákat szeretnék csinálni,hogy az egyik oldalon az angol, a másik oldalon a magyar legyen.Ez lehetséges?Vagy esetleg más programot tudtok ajánlani?
2015. okt. 14. 19:36
 1/3 tabaki ***** válasza:

Gondolom, a kétoldali nyomtatást a nyomtató beállításaiban kell intézni, ha olyat nem tud, akkor egymás után kétszer fűzd be a lapot. Magukat a kártyákat szerintem táblázatokba írd, és az egész táblázatot kijelölve add meg a cellák méretét. Szintén a cellák beállításánál adhatod meg azt is, hogy a szavak függőlegesen is a cella közepére kerüljenek (vízszintesen a szokásos középre zárással igazíthatod be). Még arra ügyelj, hogy a táblázat maga is középre legyen zárva, mindkét oldalon egyenlő margó legyen, és a szópárok tükörszimmetrikusan legyenek elrendezve, mert úgy kerülnek egymás alá a nyomtatáskor. Pontosabb útmutatással nem szolgálhatok, én LibreOffice-t használok, ott nem ugyanúgy lehet elérni a funkciókat.

Ha a Wordben valamennyire otthon vagy, szerintem nincs értelme más programot keresni, tökéletesen alkalmas a célra.

2015. okt. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,sajnos nem vagyok valami jó szövegszerkesztésbe!:-( Elég bonyolultan hangzik.
2015. okt. 15. 08:24
 3/3 tabaki ***** válasza:

Pedig nem olyan vészes, talán csak én magyarázok egy kissé nyögvenyelősen. Itt van egy példa, két formátumban, hogy mire gondolok. Remélem, jól állítottam be a Dropboxot, és le tudod tölteni -- és, hogy a Libreffice-ban készült dokumentum Wordben is ugyanúgy jelenik meg...


[link]

[link]

2015. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!