Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan számoltassam ki Excelle...

Hogyan számoltassam ki Excellel olyan oszlopokban található értékek összegét, amelyeknél szöveges adat is van az adott celákban?

Figyelt kérdés
Készletnyilvántartó programból exportálom az adatokat, és jelen esetben a "D" oszlopban található értékeket szeretném szummázni (magyarul az összdarabszámra vagyok kíváncsi), de minden darabszám után ott van a "db" mennyiségi egység, amelyet elég nehézkes egyesével kitörölgetni. Milyen módszerek vannak arra, hogy az összdarabszámot gyorsan kiszámoltassam, mondjuk úgy, hogy a szöveges karakterláncot ne vegye figyelembe, csak a szám értékeket?

2015. okt. 19. 14:56
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem csak segédoszlop felhasználásával (ahová átalakitod a D oszlop szövegét számmá) és ezt a segédoszlopot szummázod.


A következő függvényeket lehet használni :


ÉRTÉK : egy szöveget alakit számmá

BAL : egy szöveg bal oldálából adott számú karaktert vág le.

SZÖVEG.TALÁL : Egy szöveget keres egy másik szövegben.


A képlet pl ilyen is lehet (feltéve, ha a D oszlopban a számok és a db között van egy szóköz) D2-ben az első érték :

=ÉRTÉK(BAL(D2;SZÖVEG.TALÁL(" ";D2;1)))


Aztán lehúzod a D oszlop aljáig a képletet, majd ezt a segéd oszlopot (ami már elvileg számokat tartalmaz) szummázod.


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A darabot ne írd a cellába az érték után, hanem használd a cella formázásnál az egyéni formátumot


https://www.youtube.com/watch?v=53edxMnw6ZM

2015. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A "BAL" nevű függvény használata esetén a bal oldalát vágja le a cellákban lévő szövegnek, így pont az veszik el, amelyre szükség volna azok számokká alakításához... Létezik ennek a "JOBB" megfelelője is, vagy van valamilyen más módszer?

2015. okt. 19. 16:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Pampalini82: a készletnyilvántartó exportálja Excel-táblázatba az adatokat, nem én írom be a "db" szócskákat az értékek mögé.
2015. okt. 19. 16:33
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Bocsi, rosszul irtam a BAL függvény egy szöveg bal oldalából add vissza adott számú karaktert a (függvény második paramétere), egyébként az ajánlott képletet kipróbáltam müködik : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Jelöld ki az oszlopot

Csere parancs (Ctrl-H)

Keresett szöveghez írd be a db betűket, a Csere erre maradjon üresen, Összes cseréje.

2015. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!