Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell partícionalizálni?

Hogyan kell partícionalizálni?

Figyelt kérdés

Xubuntu van jelenleg a gépen, több Linux rendszert szeretnék telepíteni egyszerre, de nem tudok sehogyan leválasztani partíciót a meglévő 80GB-os vinyómból.


Gparted programot próbáltam Live CD-ről, Umountoltam is a HDD-t, de úgy sem enged leválasztani 40MB-nál nagyobb tárterületet.


Miért van ez? Hogyan kell helyesen csinálni? Ubuntu fórumos és egyéb leírásokat követtem, de mindenhol ugyan azt írták és ilyenről, hogy nem lehet 40megánál nagyobb területet leválasztani nem is volt szó...


Mit csináljak 40MB-al??? Most komolyan? Tiny Core Linuxot rakjak föl...



2015. okt. 19. 17:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja igen, volt, hogy Linux telepítéskor rányomtam a telepítőben a(z) "Xy nevű linux mellé telepítés" gombra. Ezt követően egyik linuxom sem maradt meg frankón összesz@rták egymást a rendszerek...

Ezért is jutott eszembe, hogy leválasztok egy partíciót, de...

2015. okt. 19. 17:54
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Több módja is van.
2015. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen külön partíció(k)ra kellene tenni az új rendszert, ne "mellé".

A "leválasztás" részét nem igazán értem. Ha jól gondolom, most a teljes lemez a meglévő rendszernek van felosztva, és most összébb kellene nyomni, "shrink"-elni őket, hogy a felszabaduló részt feloszthasd az új rendszernek. Pár találat netről, hogy mik a lehetőségek:


[link]

[link]

[link]

2015. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindhiába. Továbbra is csak 40MB-ot enged leválasztani.
2015. okt. 19. 19:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert előtte át kell rendezni a partíción lévő adatokat.

Keress rá erre a csomagra: resize2fs

2015. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Még egy link, ez magyar. Hátha van benne használható info:

[link]

2015. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jó:)

Igaz még nem orvosoltam egy problémát sem, de már neki is álltam. Azt a progit nem nagyon értem, még tanulmányoznom kell azt is.

Mondjuk amit tehetek terminálban azt inkább ott teszem. Most tanulgatom a dolgokat, örülök ha ott kell dolgoznom.


köszönöm a sok segítséget.


Ja igen, az már ki is derült, hogy valóban nem a vinyó elején kezdődnek az adatok, hanem valahol beljebb 8064-nél. Köszönöm a sok segítsége!:))

2015. okt. 19. 20:52
 8/14 Tom Benko ***** válasza:
Ha terminál, akkor fdisk. Egyébként ha a többi partíció már lefedi a lemezt, akkor, függetlenül a rajtuk lévő adatmennyiségtől, csak a lefedetlen részt lehet felhasználni.
2015. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: Partíciót át lehet méretezni, ha előtte a rajta lévő fájlrendszer fel van erre készítve. (Ld. link)
2015. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Csxeba ***** válasza:

Tudsz nullára törölni mindent, vagy van olyan partíciód, amihez nem nyúlhatsz?

Most hogyan particionáltál?

Nekem volt már 3 Linux a gépemen (1 éles/próba, 1 stabil, 1 Kali Linux), az így nézett ki, hozzávetőleges méretekkel:

/dev/sda1 elsődleges, swap, 4 GB, mert laptop és szeretnék hibernálni :)

/dev/sda2 kitejresztett, maradék

/dev/sda3 logikai, első Linux gyökere, 20 GB

/dev/sda4 logikai, második Linux gyökere, 20 GB

/dev/sda5 logikai, harmadik Linux gyökere, 20 GB

/dev/sda6 logikai, maradék az adatoknak.

2015. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!