Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 miért nem engedi a...

Windows 10 miért nem engedi a laptopom fényerejét manuálisan szabályozni?

Figyelt kérdés

Nemrég frissítettem Windows 10-re, korábban minden rendben volt. Se a Toshiba laptopomon klaviatúrájának funkcionális billentyűivel, se a megfelelő menüben (asztalon jobb klikk/képernyő beállítások) nem lehet a képernyő fényerejét szabályozni, az magától sötétedik/világosodik.


Az adaptív fényerő használata mind telepről mind hálózatról tiltva van a következő helyen:


Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/Energiagazdálkodási lehetőségek/Séma beállítás módosítás/Speciális beállítások/Képernyő/Adaptív fényerő


És az érdekesség...


1 - Korábban Windows 7, 8 és 8.1 alatt tökéletesen működött, frissítve Windows 10-re az első napban szintén működött.


2 - Egy nap után nem lehetett állítani, pár napra rá feltettem a legújabb VGA drivert, és megint rendben ment minden pár napig.


3 - Ma újra megszűnt ez a funkció, a semmiből "elromlott".


Nem gondolom, hogy feltettem volna olyan programot, aminek hatása lenne erre (tegnap este még ment, ma reggel már nem, nem is tehettem fel semmit, nem módosíthattam beállítást).


Valakinek ötlet a megoldásra? Microsoftos választ nem találtam...



2015. okt. 21. 12:19
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nekem is ilyen problémám, van. Ma reggel frissült a Windows 10-em és eltűnt a fényerő állító ikon, és nem reagál a billentyűkre se. És mivel éjszaka lejjebb vettem, a fényerőt, most kis fényerőn maradt. Tehát remélem tud valaki segíteni.
2015. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mse1990 válasza:
Nálam is jelentkezett efféle probléma..Feldobta a frissítést..megcsinálta. Aztán este vettem csak észre, hogy nem reagál a fényerőt szabályozó csuszkára, pedig előző este tökéletesen működött. Már frissítettem, újratelepítettem a videókártyákat az eszközkezelőben, de továbbra sem jó. Remélem hamarosan megoldják ezt a dolgot, mert elég idegesítő... Már önmagában a tény, hogy nem úgy működik ahogy én azt elvárom a leptoptól... Pl. a win 7 alatt egyszer sem fordult elő ilyesmi.
2015. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 juhasz406 válasza:

Üdv.

nekem is hasonló a probléma, win 10 alatt minden oké volt eddig, most akartam állítani fényerőt billentyűzeten de nem lehet. Még az energiagazdálkodásnál is eltűnt a csúszka.

újratelepítettem amit csak lehetett.

2015. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg?
2015. dec. 6. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!