Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezen a laptopon hagyjam meg a...

Ezen a laptopon hagyjam meg a Windows 8.1-et, vagy cseréljem le pl. egy Linux Mint-re? Csak azért kérdezem, mert a Firefox sokszor beakad a honlapok betöltésekor. A Chrome pedig zabálja a RAM-ot.

Figyelt kérdés

- Intel Celeron N2815 1,86GHz CPU

- 4GB DDR3 RAM

- Intel HD Graphics

- 500GB HDD


Úgy tudom a linux alapú rendszereknek kisebb a gépigénye, mint egy Windows-nak.


2015. okt. 23. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Attol meg akadni fog a bongeszo.

Mindegyik tudja zabalni sajnos,plane a chrome ami a procit is jobban terheli.


Probald ki az operat,igaz chrome motort hasznalja de nekem is gordulekenyebb az a bongeszo pedig igen eros gepem van.

Firefox a kedvenc de mindig valahogy valamit elrontanak benne,ritka pillanat mikor jo adott verzio,igy operara valtottam.

2015. okt. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most nezem...8.1et hasznalsz. En nem szoktam ajanlani senkinek se azt a rendszert...

Inkabb csereld egy stabilabbra..legyen az win7 64bites vagy win 10 pro 64 bites...De ha Linuxot akarsz tanulni,akkor azt 64bitesbe szinten. Az hogy melyiket abba majd segit mas,nem en vilagom.

2015. okt. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Max abba lehetne jobb, hogy kevesebb ram-ot eszik alapjáraton, és így több ram marad a böngészőnek.


A Linux mint több felülettel érkezik, így egyes verziók között eltérő lehet az igénye(alapjáraton):


Kde kb 800mb-t eszik

cinnamon kb 400mb

mate/xfce kb 200mb


Max kipróbálod, és megnézed, hogy megy...

2015. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy maga a rendszer, a 8.1 eléggé fürgén fut a gépemen, csak a böngészésnél támadnak problémák.
2015. okt. 23. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem cak gépigány tekintetében jobb a linux. Én linuxot javaslok, sok tekintetben jobb, de a te döntésed. 6 éve használok xubuntut, egyszer sem fagyott le, pedig 2gb ramom van, vga-m pedig selejt.
2015. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha kifejezetten gyenge a gép, akkor egy lightweight disztrót érdemes megnézni, én a Lubuntut ajánlom, egy ezer éves 1,6 Ghz-es 768 Mb RAM-os laptopon használjuk és simán el lehet vele böngészni firefox-szal .
2015. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!