Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Illustratornál milyen...

Adobe Illustratornál milyen formátumba mentsem a képet, hogy ha beviszem a nyomdába rá tudják nyomtatni egy pólóra?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem jpeg-be vagy hasonlókba kell, mert pixeles lesz, hanem valami speciális formátumba,de nem tudom melyikbe szokás. Ai? PDF? A lényeg, hogy vektorgrafikus maradjon. Köszönöm :)

2015. okt. 26. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az AI és PDF nem vektorkiterjesztések.

Szerintem az SVG a legelterjettebb, de ha megkérdezed a nyomdát, biztos megmondják, hogy mit kérnek.

2015. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Szerintem az AI igenis, vektoros, és a PDF úgyszintén tartalmazhat vektorgrafikát, ha nem kéred, hogy raszterizálja mentéskor. Nem hiszem, hogy a JPG ab ovo pixeles lenne, biztos vagyok benne, hogy kellő felbontással (pólóra szerintem 300 dpi is elég, de 600 dpi garantáltan) semmiféle pixelnek nem szabad látszania. Mi is nyomattunk JPG-ből, úgyhogy ez több, mint elméleti okoskodás.

Az SVG ettől függetlenül nem rossz ötlet. Mindenesetre vidd el több formátumban, a nyomtatós majdcsak tudni fogja, melyik neki a leghasználhatóbb.

2015. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!