Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Europa Universalis IV-ben...

Edem70 kérdése:

Europa Universalis IV-ben miért szövetkezik ellenem mindenki?

Figyelt kérdés
Magyarországgal többszörre gezdtem el a játékot, és eddig is, meg most is ugyan az történt. 1455-ig készleteket halmozok, Hunyadi János,mint régens uralkodása alatt, majd a habsburg király uralomra tör, megölöm, és Mátyás alatt elkezdek hűbéreseket gyűjteni, és terjeszkedni. Ha elfoglalok egy területet, megszilárdítom a rendet, és csak aztán foglalok tovább,közben a nagyhatalmakkal (Francia,Lengyel,Litván,Spanyol,Osztrák) jó kapcsolatot ápolok,szövetségben vagyok. De 1470 körül elkezdenek ömleni az üzenetek, hogy ez meg az meg még 86 nemzet katonai szövetségbe ellenem, majd 1 év mulva puff, háború. A nagyhatalmak segítségével nagy nehezen épphogy lecsapom őket, már támad is a világ másik fele. Miért??

2015. okt. 27. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Agresszív terjeszkedés (Agressive expansion)

Azaz olyan területeket hódítasz el túl nagy ütemben, amikre nincsen "jogod" azaz nem claim, vagy core,

2015. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Lassabban terjeszkedj ;) Erdemes hubereseket csinálnod a sok kis puffer allambol.Aztan próbáld meg ezekhez minél tobb tartomanyt hozzarakni.Amm erre csak egyetlen mrgoldad van: Lassan de folyamatosan tamadj igy kb mindig ugyannyi lesz az ae d pl:20
2015. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt a technikát alkalmazom általában, hogy mikor majdnem teljesen elfoglalok valakit de úgy, hogy csak 3-1 megyéje marad akkor (magyaroknál) "hungarian varsal" állapotba ez azt jelenti, hogy ő amíg te fel nem oldod a csatlósod lesz és minden háborúban segít tehát jobb mint a szövetséges és nem tud kiszakadni + nem támad soha rád. Én mostani játékom során 1520 körül járok és már egész európát varsal alá helyeztem. És még azért előnyős mert ha ott lázadnak az nem a te bajod mert ő elíntézi és még segít a háborúban is.
2016. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

De kiszakadhatnak :D Liberty desire ha nagyon magas, akkor fellázadhatnak ellened. Ami ugye nem valami üdítő dolog pl amikor a fél világ ellen harcolsz és minden sz@r bajod van. De a vazallusokat dip pontokért tudod annektálni.

Amúgy a legjobb taktika( szerintem :D) ha kb 70% ban területeket 30% ban pedig hűbéreseket csinálsz.+ más vallású országokat támadsz pl ottománokkal ha megeszed az egész Balkánt( ami ugye ortodox) akkor a kat. keresztényeket igazából hidegen fogja hagyni. Ez mindegyik vallásnál jól működik.

Érdemes a játékot nem a magyarokkal kezdeni, mert viszonylag nehezek( kb minden közép illetve nagyhatalom a közelben van. Javaslom a törököket, szinte lehetetlen velük elcseszni a játékot.( esetleg akkor lehet, ha túl mohó vagy)

2016. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!