Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az ubuntunál hol van a program...

Az ubuntunál hol van a program mappa?

Figyelt kérdés
Nem rég tértem át a linuxra,az ubuntunál hol van a letőltött programok mappája ahol a fájlokat meglehet nézni és hozzáadni pl.magyarítást?

2015. nov. 2. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
???
2015. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"/usr

A felhasználói (a „user” (felhasználó) szóból) programok könyvtára. Ez a legnagyobb helyet foglaló rendszerkönyvtár. Ha feltelepítünk egy felhasználói programot, ide – általában a /usr/bin könyvtárba – kerülnek a binárisai, az egyéb részei pedig a /usr/lib és a /usr/share könyvtárba."


Ubuntu szoftverközpont > Telepített szoftverek


[link]


[link]


ha végül, mégsem találod, használd a Súgóját vagy kérdezz itt:

[link]

[link]

2015. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. nov. 2. 13:11
 4/17 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy magyarítást adj egy progihoz, elvben nem kell tudnod a helyét. Ráadásul egy csomag több helyre kerül, a /usr/bin (stb.) mappába csak a bináris futtatható kódok kerülnek általában, a konfig fájlok pl. nem.
2015. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez inkább a programtól függ.Meg több helyen is lehet.
2015. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A windowsnál azt szoktam meg,hogy a program fájloknál kikeresem a program pl. a gimp mappáját,és oda illesztem be a kiegészítőket ami meg is jelenik a programba,de a linuxnál ugylátszik nem úgy működik,össze vissza van keverve,nincsenek sorbaállítva a programok,van olyan lehetőség vagy program ami kilistázza ha beírom hogy gimp akkor arra a mappára ugrik? vagy legalább elérési utvonalat adna..
2015. nov. 2. 15:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés, hogy hogyan akarod magyarítani. Az általános módszer, hogy telepíted hozzá a magyar nyelvi csomagot. A telepítő majd tudni fogja, mit hova tegyen.


Amúgy terminálba:

dpkg -L <csomag neve>


De ne pakolgass oda semmit, bízd a csomagkezelőre.

2015. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az amire gondoltam,ki is próbálom.

2015. nov. 3. 08:11
 9/17 A kérdező kommentje:
A GoboLinux egy alternatív Linux-disztribúció, amely újradefiniálja a fájlrendszer-hierarchiát. A GoboLinuxban nincs szükség külön csomagkezelőre, minthogy maga a fájlrendszer a csomagkezelő: minden program a maga saját, külön mappájában helyezkedik el.
2015. nov. 3. 08:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az amire gondoltam"

Ehhez képest a kérdésben még Ubuntu szerepelt és a válaszokat is arra kaptad.

(Ez megint egy jó kör volt.)

2015. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!