Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet így megszerkeszte...

Hogyan lehet így megszerkeszteni egy sima képet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék készíteni egy ehhet hasonló képet magamról de nem nagyon értek a photoshophoz, ha esetleg tudtok róla tutorialt küldeni vagy elmagyarázni hogyan kell megköszönném! Egy natúr képből szeretném csinálni,az is érdekelne hogy milyen helységben érdemes elkészíteni a natúr képet illetve milyen fényviszonyok között.

A kép: [link]



2015. nov. 5. 16:57
 1/6 tabaki ***** válasza:

„Egy natúr képből szeretném csinálni,az is érdekelne hogy milyen helységben érdemes elkészíteni a natúr képet illetve milyen fényviszonyok között.”


Nem tudom, mit értesz natúr kép alatt, azt meg pláne nem, hogy mi érdekeset látsz a képen a téged csak amúgy mellékesen érdeklő „fényviszonyokon” kívül. Ezen a képen, mondhatni, világítás van, és semmi egyéb. És nem azért, hogy megágyazzon valami Photoshop-effektnek, hanem, hogy eleve egy jellegzetes képi hatás álljon elő, amelyet a fotósok, amióta világ a világ, mindig is világítással hoztak létre.

Már ameddig fel nem nőtt az a generáció, amelyik azt hiszi, hogy minden képet pocsék szelfikből csinálnak, Photoshoppal.

2015. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Persze én mint már említettem nem igazán értek a photoshophoz, de ha a lépések megvannak megtudnám csinálni. A "natúr" képen azt értem hogy egy megfelelő teljesítményű fényképezővel készítek egy fotót valakiről és így elsötétíteni a hátteret ahogy a képen is látható.
2015. nov. 5. 18:49
 3/6 tabaki ***** válasza:

Megpróbáltam lemodellezni neked, hogy körülbelül hogyan megy. Nem lett pont ugyanolyan, de egy kész modellt használtam fel, ami ugyibár mégsem ember, hanem rajz.

Ez itt egy általánosan bevilágított kép, a fény mindenhova megy, a háttérre is:

[link]

Ugyanaz sötét szobában, három spotlámpával bevilágítva:

[link]

A főfény meredeken felülről éri a figurát, a fénykör a padlóra esik. A két oldalfény kissé hátulról előre világít, tehát szintén nem éri a hátteret. Hogy az arc ne legyen teljesen sötét, kapott egy kis derítőfényt, erre a valóságban akár egy fehér papírlap is elegendő, amely a lámpák fényéből visszaver valamennyit -- de ha az kevés, egy ráncosra gyűrt alufólia is használható.


Mint látható, a háttérre aránytalanul kevesebb fény jut, tehát a modellen semmi sem látszik belőle.

Itt egy kissé béna vázlat a fények elhelyezkedésről, de talán leolvasható róla a lényeg:

[link]

Ez természetesen ideálkép, amit otthoni körülmények között nem egykönnyen tudsz leutánozni. Ugyanez a helyzet az eredeti képpel is, amely nyilván műtermi fotó, és a profi fényképésznek vélhetőleg nem probléma egy fekete bársonyfüggönnyel garantálni a fénymentes hátteret, illetve terelőlapokkal szűkíthető irányfényekkel biztosítani, hogy a fény csak oda világítson, ahol arra szükség van. Mindennek ellenére az otthoni próbálkozás sem kilátástalan. Ha tudsz szerezni három íróasztali lámpát, azokkal már kísérletezhetsz. Túl nagy fényerőre nincs szükség, a fénykúp pedig kartonpapír maszkokkal szűkíthető, ha kell. Persze így is megvan az esélye, hogy a reflexfények valamennyire megvilágítják a hátteret, itt (és csak itt) jön el a képszerkesztés ideje. Én Photoshopot nem használok, de nagyjából minden képszerkesztőben hasonlóan megy a dolog. Ha a hátteret nem egészen feketére szeretnéd, a sötétebb részekből másolóeszközzel vett részletekkel érdemes lefedni a világosabbakat (a sima átmázolás nem szerencsés, mert elrontja a kép szemcsézetét), ha pedig egyszínű feketét akarsz, körbe kell jelölnöd a figurát, és vagy kitöltöd a környezetét, vagy (ez a szerencsésebb megoldás) egy fekete háttérréteg fölé rakod, ekkor a kivágás pontatlanságait óvatos radírozgatással javíthatod. De ha már eljutsz odáig, hogy kész a kép, és csak a szerkesztés van hátra, azt akár én is megcsinálom neked.

2015. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy ilyen kép nem Photoshopban készül, hanem a fényképezőgépben. ideális esetben soha nem is lát Photoshopot.


sokkal egyszerűbben és gyorsabban meg lehet csinálni a fények megfelelő használatával és első kattintásra kész van, ilyen lesz, nem kell a számítógép előtt ülve húzgálni a csúszkákat...

2015. nov. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
#4: én azért némi kontrasztot, meg színhúzást elfotosoppolnék rajta, az sosem árt, nyilván ezen a képen is van. Tökéletes minőséget nagyon-nagyon nehéz csak a géppel csinálni, ráadásul ugye ott úgysem látod rendesen, meg mindenképp berakod a fotóboltba. Ha meg már úgyis ott van... ;)
2015. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!
2015. nov. 6. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!