Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen progival lehet automati...

Milyen progival lehet automatikusan egyenesbe forgatni a fényképeket, szöveges oldalakat szkennelés után?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte minden grafikus szerkesztő program meg tudja csinálni.

Pl. Photoshop, Gimp, ACDsee, Irfanview.

2010. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezeket mind ismerem, és nem tudom automatizálni.

Talán nem jól írtam a kérdést.

Tehát: beszkennelem a képeket, szöveget, mindegyik ferde egy kicsit, van amelyik 0,12 fokkal, van amelyik 0,8 fokkal, egyik órairányban, másik visszafelé, mindegyik másképp. Namost ezeket egyenesbe hozom a tetszőleges forgatással, darabonként, kb. 5-10 klikkel. Ha van 100 képed, vagy oldalad belepistulsz!

Vannak olyan szkennerek, (nekem nincs) amelyeknél kipipálható az egyenesbe forgatás, metódus tehát van.

Azt szeretném, ha egy parancssorral vagy bact-el megcsinálná automatikusan.

2010. márc. 19. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nekem is probléma volt és ha könyveket szkennelsz ahogy én is és OCR szoftveren is keresztül küldöd az anyagot akkor a Readiris Pro v12 (OCR) egyenesbe állítja a karakterfelismerés közben az összes oldalt.
2010. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!