Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PowerPoint-ba szeretném ha...

SuperUrzu7 kérdése:

PowerPoint-ba szeretném ha nem is az asztal látványát, mint háttér, de legalább az asztalon használt hátteret berakni diaháttérnek. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Találtam a(z) %appdata%\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles útvonalon egy képet ami arányosan változik a háttérkép változtatásával, gondolom itt tárolja az alkalmi hátteret. Na most ezt megpróbáltam objektumként berakni a powerpointba, hogy változás esetén a dián is frissüljön, de nem jeleníti meg. Hogyan lehet ezt? Lehet-e egyáltalán ezt bárhogyan is?

2015. nov. 12. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Aww a kis hackerpalanta
2015. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami konkrétabb válaszra számítottam. Vagy ez arra megy ki, hogy rossz témában kérdeztem? :D Bathban próbáltam kinyerni a regeditből a hátérre vonatkozó sorokat és aztán aszerint hivatkozni rá a powerpointban, de az sem ment igazán.
2015. nov. 12. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Foleg arra, hogy ilyen kinek jut eszebe:) Illetve hogy a keresovel csak most ismerkedsz.


[link]


[link]


En ezekkel indulnek el.

2015. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az angol tudásom gyermekded, ezeket nem leltem a neten. Köszi! :)
2015. nov. 13. 17:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy az appdatára vagy a felhasználói fiókra hogyan utaljak? Mert ez nem mükszik:

copy /b %userprofile%\appdata\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles\*.jpg ... Köszi! :)

2015. nov. 13. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:

REG QUERY "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\General" /v WallpaperSource



ezt probaltad? nem jo?

2015. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az addig oke, de a kapott adatot nem tudom scripten keresztül integrálni a kódsorba. Szval úgy terveztem, hogy mert beállításfüggő a windows\Themes-ba található háttérkép neve, így az utóbb írt parancsal bármely néven lenne, wallpaper-jpg néven menteném valahova. Na most onnan már tudnám a powerpointba mint asztal azonos háttérkép berakni a diák hátterének. Ez stimm. Csak hogy nem tudok a bach-ban a felhasználó fáljaihoz jutni teljes útvonal nélkül. Az meg nyilván csak nálam működne. Nem tudom hogyan használjam a %appdata% vagy az %username% hivatkozásokat az elérési útban. Amit írtál kipróbáltam, de nem tudom elérési útként használni (biztosan lehet valahogy) Mert az elérési úton kívül más adatot is közöl. Amúgy ez a böngésző hátterét linkeli, de az asztal hátterére is ugyan így működik. :/
2015. nov. 14. 09:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, tömören, hogy érthető is legyen. Egy .bat fájlból generált exe-t fogok csinálni amit megnyitva először is kimenti magának a jelenlegi hátteret, másodszor meg megnyitja a powerpointot, ami majd ezt a kimentett képet fogja használni diahátérként. :)
2015. nov. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!