Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történik, ha a C meghajtóra...

Mi történik, ha a C meghajtóra és a D-re is van telepítve Firefox, és egyszerre mindkettőt megnyitom? (Esetleg az egyik régebbi. )

Figyelt kérdés

Konkrétan, újra kellene rakni a Windows-t, csak aki anno telepítette, a C-re pakolta a Firefoxot.

Hogy megmaradjanak a könyvjelzők, jelszavak, stb., a D-re is telepíteni akarom, és szépen átmásolgatni az adott könyvtárakat.

Nem okoz gondot, ha mindkettő meg van nyitva egyszerre?

Engedi egyáltalán ugyanarra a gépre kétszer telepíteni?


2015. nov. 16. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
teljes a képzavar
2015. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mi a gond?

Csak a C-t akarom újratelepíteni, ahogy mindenki szokta. Ami a D-n van, az meg marad. Így előbb minden lehetséges dolgot át akarok pakolni a D-re, hogy újratelepítés után egyből egy kész gépem legyen.

2015. nov. 16. 16:12
 3/8 Gábor_79 ***** válasza:
A felhasználói fájlokat nem csak a firefox mappájában tárolja. A profilod, a saját felhasználói mappádban van rejtettként. C:/Felhasználók/Név/AppData/Roaming/Firefox/Profiles. Win 7-nél. Van saját alkalmazása a Mozillának a profilod mentésére, majd helyreállítására. Mozbapckup a neve [link] Bár én anélkül szoktam. A profil mappám eleve külön van és a Ffox beépített profilkezelőjével adom hozzá utólag. Nem kell újratelepítenem sem semmit. Ahova először tettem a programot, onnan indítom nem is tudom hány rendszer telepítés óta.
2015. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


De ha a C-t törlöd, akkor a Firefox is megy vele, ha ott van, nem?

Mindegy, akkor nem dolgozom előre, ha nem érdemes.

2015. nov. 16. 17:15
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:
Ha oda van telepítve, akkor persze. De az említett programmal ki tudod menteni az előzményeket, meg mindent. Vagy a saját profilod mappáját másolod ki (az említett helyről), amit utólag be tudsz tallózni.
2015. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elmentettem, köszi, majd megcsinálom utólag.

(Név mappa nincs, a Felhasználók után egyből az App Data jön.)

Még az XP-nél akartam egyszer használni a MozBackup-ot, akkor nem volt hajlandó visszaállítani, de most be vagyok biztosítva...

2015. nov. 17. 08:26
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:
Itt egy leírás hozzá. [link] A profilkezelőt, csak a böngésző kikapcsolt (bezárt) állapotában tudod előhívni.
2015. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez így már kicsit bonyolult nekem. :)

Remélhetőleg jó lesz a két forma valamelyike. Lehet, hogy még pendrive-ra is kimásolom, mit lehet tudni...

2015. nov. 17. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!