Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e olyan egyszerű (ingyenes...

Van-e olyan egyszerű (ingyenes) progi amelyik egy dvd lemezre írva menüként indítja a lemezen levő mp4 file-kat?

Figyelt kérdés
Több mp4 file-om van, amit lemezre másolva le tudok játszani dvd/blueray készüléken. Szeretném, ha ezeket egy lemezre felírnám és egy ott egy kis progival lehetne válogatni közülük, hogy élvezetesebb és egyszerűbb legyen a file-ok nézegetése.

2015. nov. 17. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha menüt szeretnél akkor dvd formátumban kell majd ráírni, DE:

-az mpeg2 kodeket igényel, tehát valószínűleg kevesebb film fog ráférni

-újra kell kódolni minden videót: időigényes és romlik a minőség


Összeségében nem ajánlom. Többnyire a lejátszók is rendelkeznek valamiféle menüvel (még a tv is) amivel tallózni tudod.


Alternatívaként rakd az összeset külső vinyóra, vegyél egy málnapc-t tegyél rá openelecet és élvezd a szabadságot! ;) Se átkódolni nem kell se keresgélni a borítókat vagy egyebeket:

[link]

2015. nov. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod. Amit jelenleg tudok az a NERO 2015, amivel van menü meg minden, de baromi lassú, mert mindent átkódol. Ha csak az mp4 file-okat másolom a lemezre az 100 x gyorsabb és nincs átkódolás, de nincs egy ezek behívását tartalmazó menü.

Találtam un. authoring progikat, de nem értem mire is jók ezek.


Az utolsó megjegyzésedet nem értem, nekem "kínai".

2015. nov. 19. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a dvd az mpeg2-ben tárolja a videosávot így MINDEN ESETBEN átkell kódolni, ha ebben a formában szeretnéd kiírni függetlenül attól hogy nero-t vagy bármi más authoring programot használsz. Tehát ezt nem kerülheted meg és ez bizony sok idő és nagyobb fájlméretet eredményez, tehát kevesebb film fog egy lemezre férni mint mp4-ben.


A "kínai" alternatíva amit ajánlottam: veszel egy mini számítógépet (málnapc) kb 20k szőrőstől-bőröstől és egy openelec nevezetű programot teszel rá. (Lehet kapni előtelepített sd kártyát.) Nyilván némi utánajárás szükséges hozzá, de a fentebb linkelt módon fogja feltallózni a filmeket. (de a zenéket is és youtubeozni is lehet róla. telefonoddal irányíthatod!)

2015. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod, végiggondolom, bár én inkább a lemezkészítésnél maradnék, mert családtagjaimnak kell a lehetőség, hogy nézhessék.

Egyébként főleg házi videókat szerkesztenék, és azok naturban .m2ts kiterjesztésűek, amiket a blueray lejátszók is csak hang nélkül játszanak le. Átkódolva mp4 be már jól lejátszható, de persze a legjobb lenne az originált file-t szerkesztve használni.

Hát ezen még nyűglődöm egy kicsit, de kösz minden ötletet.

2015. nov. 20. 08:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az tökéletes, mert az mpeg-2ben van. A videót vágd mpeg-2ben (szerkesztőprogramok támogatják az m2ts-t) és a végeredményhez készíthetsz menüt is! Kimenet dvd lesz. Ez így jó is!


Ha windows-t vagy osx-et használsz akkor ehhez javaslom az adobe termékeit. Ha rám hallgatsz akkor nem a legújabbat teszed fel, hanem a premier pro cs6-t és adobe encore cs6-t (utóbbival nagyon szuper menüket lehet készíteni) de a cc-ból már kihagyták az encore-t.

2015. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom.
2015. nov. 21. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!