Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol a gépem...

Miért nem bootol a gépem windowsról?

Figyelt kérdés

Üdv!


A lényeg:

Kicseréltem a gépem belének nagy részét. Alaplap, proci, memória, videókártya. A régi rendszerem nem működött így (újra bootolt mindig). Egy pendrive-on volt egy Ubuntu 14.04 live. erről bootolt, fel is telepítettem. ezt követően installáltam az unetbootin nevű programot a szoftverközpontból. Ennek segítségével készítettem egy win 7 iso képfájlból egy usb telepítőt. újraindítottam a gépet és a linux indult (uefi usb, usb, uefi hdd a boot sorrend) Másik winyómon volt egy ubuntu 10.4 ezzel is bootol és a legújabb mint-el is. win 7, win 8.1, win 10 esetén nem, illetve a rendszert indítja. A bios látja a pendrive-ot win-nél is.

Lemezről nem próbáltam, halott az optikai meghajtóm.


Mi lehet a probléma?

Miért nem bootol semmilyen winről?



2015. nov. 20. 20:05
 1/2 CspCsj ***** válasza:
BIOS-ban a boot beállításoknál CSM vagy Boot Mode mire van állítva? Előtte is Win7 volt a gépen?
2015. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Mire formáztad a pendrive-ot? Ha GPT, akkor kell rajta egy kis partíció az UEFI-nek, ha MBR, akkor meg kell egy aktív partíció.
2015. nov. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!