Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elég csak a C partíciót...

Elég csak a C partíciót formázni/törölni Windows újratelepítéskor ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A laptopom 1TB-os HDD-je fel van osztva két partícióra, melyből a C egy 100GB-os a rendszernek. De a legtöbb programot a D-re telepítem, hogy az se fogja vissza a rendszert.


Régebben mindig úgy csináltam, hogy kimentettem minden fontosat, majd mindkét partíciót töröltem, és újra felosztottam ugyanígy. De ha nem akarok mindent kimenteni, elég csak a C-t törölni/formázni telepítéskor, és a D-t meghagyhatom? Természetesen, a programokat attól még újra kéne telepítenem a D-re, ezt tudom. (Illetve, a mostani Windows 8.1 helyett Windows 10-et raknék fel tisztán, az aktiválás miatti frissítés után.)


Banális kérdésnek tűnhet egyébként, hiszen nem először csinálnék hasonlót, de az asztali gépemben az SSD-nél ilyen kérdés fel sem merül. Kettépartícionált HDD-nél meg hónapok óta nem foglalkoztam ilyesmivel...



2015. nov. 22. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, elég csak a C: egységet formázni. A D: egységen az anyagok megmaradnak. Az oda telepített programokat valószínűleg újra kell majd telepíteni, mert attól függetlenül hogy a másik partícióra telepítetted, lehettek állományai a C-n is.
2015. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. nov. 22. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!