Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Webdizájnerek! Valaki elmagyar...

Webdizájnerek! Valaki elmagyarázná nekem mit jelentenek a következő fájlformátumok, illetve mik azok?

Figyelt kérdés

"pnd"

"cdr"

"ai"


Egy online kreatív oldalon alkotgatok,ahol a munkákat különböző fájlformátumokba kell beküldeni,és ezeket nem igazán ismerem.


2015. nov. 24. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A cdr a CorelDraw, az ai pedig az Adobe Illustrator fájlkiterjesztése, ezeket azért illik ismerni designerként :) A pnd-t én se ismerem, de nemrég kezdtem csak, lehet, hogy ez is valami esszenciális ismeret.
2015. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem psd, csak elírtad? az a Photoshop
2015. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen "CDR",így volt írva.


Nem vagyok dizájner,kezdő vagyok:)

2015. nov. 24. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:

pnd -> ez inkább png lesz. (logikus is)

png egy veszteségmentes tömörítésű képformátum ami tudja kezelni az alpha csatornát.

többit leírták fentebb...

(mondjuk nem értem, hogy az svg vagy pdf miért nincs közte.. Inkscape is megállja a helyét a piacon!)

2015. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!