Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minden weboldal felugró...

Nosey kérdése:

Minden weboldal felugró ablakkal közli, hogy cookikkal dolgozik. Elfogadás nélkül nem lehet eltüntetni. Popup stoper, adblock, adfender nem tudják letiltani. Mivel tüntessem el, mert k.. Unom a sok okézást?

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


töltsd le, és futtass egy teljes keresést...

garantálom, hogy rengeteg fenyegetést fog találni (jó eséllyel meg is oldja a gondodat)

2015. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
MalwareBytes, AdwCleaner, Hitman Pro
2015. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

EU rendelet kötelezi a weboldalakat hogy tájékoztatni köteles a látogatót hogy használ (és milyen) sütiket.

Ezt az előtt kellene megtenni, mielőtt betöltődik.


A törvény szerint ezt olyan formában kell végrehajtani, ami a Te részedről aktív cselekménnyel történik.


Illetve Neked kellene beállítanod - hogy milyen cookikat fogadsz el, és mit nem!


Ha bekeményítenek és betű szerint kell megcsinálni minden pontját - könnyen megérheted hogy semmi nem fog megjelenni az oldalból addig, amíg Te ezt nem fogadod el...


Ekkor a gépeden letárolásra kerül egy kis csomag, ami x ideig tudja (30, 60, 180 napig), hogy azon az oldalon már jártál. És elfogadtad...


Na most! Ha elkezded takarítás címén lefuttatni a sütiket eltávolító programokat, tökön rúgod Magadat! Mert lenullázol mindent, és elölről indul az elfogadási eljárás mindenhol...

2015. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszra reagálva írok


azt ne mondd, hogy neked is felugrik egy külön ablak, akárhányszor megnyitsz egy oldalt... ugyanis a kérdező ezt mondta

2015. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy a kérdező nevesítené és megnéznénk az általa látogatott oldalakat (illetve milyen készülékről nézi), objektívan nyilatkozni nem tudok arról - hogy milyen technikával oldották meg a tájékoztatást.


Azért, hogy az általam kezelt webbolt (Joomla 1.5+ Virtuemart 1.9) megőrizze a 95-100 pontos oldal sebességeket.

Én azután teszem ki JavaScripttel az oldal legtetejére, miután már betöltődött minden.

De nincs egységes szabály rá. Mindenki képessége, ismerete szerint (vagy milyen kész kódot "szerzett") oldja meg.


Akár ha van telepítve ügyfélszolgálati Chat, annak az esemény indítójából is fellehet dobni popup ablakban...


De mint korábban írtam, ha betű szerint működtetnénk a weblapokat. Ahogy én megrágtam és értelmeztem a magyarra átírt rendeletet.


Előbb

- tájékoztatni kellene a látogatót

- el kellene fogadtatni a cookie-t

- vagy be kellene állíttatni a cookie-t


és ez után lehetne megjeleníteni az oldalt...

Találkoztam ilyen megoldással is...

2015. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítségét, bocs a késői reagálásért.

Hogy hol szoktam kalandozni, csatoltam pár fotót.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Azt hiszem, ezeken a mindennapos oldalakon, bitang zavaró tud lenni.

2015. dec. 22. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi, akkor én értettem félre a kérdést

én az ilyen feliratokat kb észre se veszem, igazából fel se tűnt, hogy minden oldal kidob ilyeneket, ezért nem gondoltam erre az opcióra


első voltam

2015. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves János!


A.)az Okézást nem tudja automatizálni.


B.)"nálam nem az van, hogy belépek és utána nem ugrik elő, hanem minden kattintásra felugrik, ami roppant bosszantó tud lenni, ha jókora részt még ki is takar..."


Ugye asztali gépről vagy laptopról beszélünk?


Ha naponta ugyanazokat az oldal(aka)t nézi meg és naponta ugyanott ugrik fel pl. "gyakorikerdesek_hu" és Ön előző nap elfogadta.

Úgy szerintem használ valamilyen karbantartó programot, ami a böngészőből való kilépéskor, esetleg a számítógép ki/be kapcsolásakor többek között törli a sütiket (is)!


Megpróbálhatja:

a.) módosítani a takarításra vonatkozó beállítást, hogy a sütiket ne törölje.

b.) mivel javascript alapon működnek, megtilthatja a futtatását. (bár ez a felhasználói élményt jelentősen csökkenti.)

2015. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TóthFeenc válasza:
Ezeket a sávokat, felugró ablakokat nem lehet eltüntetni. Le kell okézni, vagy bezárni.
2016. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az unió legértelmetlenebb intézkedése. Ismertek olyan embert, aki ennek hatására visszafordult egy weboldaltól?
2016. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!