Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet berakni gif filet...

Hogy lehet berakni gif filet berakni Microsoft Office Wordbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék berakni egy gif filet berakni egy wordbe és ehhez kéne segítség

2015. dec. 3. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Beszúrás, kép, tallózod.
2015. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lajos54 ***** válasza:

De ha esetleg animált Gif-re gondolsz, mozogni nem fog!

(merthogy a "sima" gif egy képformátum, az animált gif a mozgó).

2015. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:

Hogy miért kellett az első választ lepontozni, rejtély. Ez a módja, és slussz.

Ami engem illet, megpróbálnám a helyedben -- LibreOffice Write-ban például működik. De az egésszel az a probléma, hogy csak annyira biztos, mint a kutya vacsorája. Nem az a lényeg, hogy te lásd mozogni a te dokumentumodban, és örülj, hogy de jó, életben maradt, hanem, hogy máshol is úgy jelenjen meg. A GIF fedig nem azért mozog, mert mozoghatnékja van, hanem mert az adott program levetíti. Ha valaki esetleg régebbi változaton nézi, vagy mondjuk ki van kapcsolva a Wordjében az animációk lejátszása (fogalmam sincs, lehet-e ilyen, de miért ne?), az ugyanazt a képet ugyanabban a dokumentumban állónak fogja látni. Esetleg jobban körülírhattad volna, hogy mi a célod az egésszel, hátha van rá szerencsésebb megoldás.

2015. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lajos54 ***** válasza:

MS Office-Word 2003-ban és 2013-ban is kipróbáltam, sima állóképként jeleníti meg, az animált gif első kockáját.

A lepontozást én sem értem, én annyira egyértelműnek gondoltam a dolgot, ott volt a válasz is, ezért ezzel a részével nem is foglalkoztam.

Bár, jól belegondolva, itt is az lehet a helyzet, mint oly sokszor: a kérdező úgy véle, hogy kitaláljuk, mire gondol. A másik dolog: sokan egyszerűen gifnek nevezik az animált gifet, holott a gif az egy képformátum, egyszerű állóképhez.


Tanulság: egy kicsit pontosabban kellene a kérdéseket feltenni, körüljárva a problémát. Hátha akkor nem lennének félreértések...

2015. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

Elvileg ez lenne a vonatkozó rész (a Word Súgójában ugyanígy benne van):

[link]

A hivatalos információ ellenére a Nézet menüben nem találtam "Megjelenítés és tulajdonságok" menüpontot (2010-esen néztem). Van egy sima "Megjelenítés", de az általam nézett programban kiszürkézve.

2015. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) viszont szerintem 10/8 ember a .gif alatt azt érti, hogy: pár másodperces "mozgokép", amely folytob ismétli magát :) igazábol csak ennyit akartam kérdezni :) (most már legalább tudom, hogy a .gif mozgo része az "animált gif" :D )
2015. dec. 5. 15:12
 7/9 Lajos54 ***** válasza:

Akkor tehát most mindenki boldog, végre sikerült... :)


"Levezetésül", pihenésképpen, javaslom ennek a cikknek az elolvasását, amiből a GIF formátumra, azon belül pedig az animációra vonatkozó dolgokat lehet megérteni.

2015. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

... ja, és a link is kellene :)

[link]

2015. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

... viszont szerintem 10/8 ember a .gif alatt azt érti ...


Ebből meg mi következik? Nem biztos, hogy tehetségtelen birka az, aki nem béget együtt a többiekkel -- lehet, hogy ő a pásztor... Tényleg, ez érv? Ha elég sok buta ember nevezi photoshopnak a képszerkesztőt, akkor az úgy helyes, a Photoshopnak meg majd csak találunk valami másik nevet?

10/10 amerikai azt hiszi, hogy Galilei máglyán végezte, és mondjuk pont 10/8 európai pedig azt, hogy a tudomány visszavonult, jámbor szolgája volt, akit pusztán új eszméi miatt fogott perbe a korlátolt az inkvizíció. A következtetés nyilván: Hááát, lehet, hogy a valóság is érdekes, de ha ennyien akarják, most már maradjon így.


Nagyon furcsa generációk nőnek fel. Ma még a többség megmosolyogja, ha valaki komolyan veszi a ram-letöltést, vagy billentyűzetvilágítást akar lehúzni a netről, tehát a könyörtelen fizika még úgy-ahogy útbaigazítja a nem egészen elborult elméket. De ha valaminek csak megállapodás alapján van valami neve, ezek szerint már támadható: Bocsi, én tanulni nem fogok a kedvetekért, holnaptól tessék a szónak mást jelenteni. Majd mi, a többség eldöntjük, mit, demokrácia van.


---


„És ha nincs jeti, miért hívják jetinek?

Miért kell a semminek ilyen hülye név?

Miért nem inkább zutymó, vagy muktári prapogyák?

Az is ugyanennyire szép!”

(Laár András)

2015. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!