Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire érdemes váltani a windowról?

Mire érdemes váltani a windowról?

Figyelt kérdés

Hát elég érdekes gondom van... :)

Gyakori téma a windows 10....az én fő gondom vele,hogy qrva lassú tőle a gép/ek.... egy új hp laptop(4 magos Intel) esetében....úgy megy a gép,mint egy túlterhelt 1 magos...a böngészők csak kínlódnak....az intéző szintúgy....egy óra mire betölt a rendszer.....A családban már le van írva a 10....Próbáltam a 7-et feltenni....sikerült is,csak épp....eltűnt a winyóból egy 250Gb-os partíció....a wifit és a vga-t az istennek sem lehetett feltelepíteni...a 8 meg szimplán sz@r a csempéivel együtt....és ugyanúgy lassú volt....egy időben minden holmimat apple-re cseréltem.....de az sem vált be....az is lassú sz@r....most az Ubuntu/Linuxra gondoltam.....Nem vagyok kocka....nincsenek nagy igényeim....csak netezni....torrentezni...Office....filmezni....ennyi

Nincs tapasztalatom egyáltalán linuxszal.....arra lennék kíváncsi,hogy mennyire kompatibilisak egy mai géppel,esetleg egy windowsos tablettel..... driverek mennyire vannak hozzájuk...mennyire tudják kezelni a videókártyát,érintőkijelzőt....illetve programok mennyire vannak hozzá..... esetleg más..számomra ismeretlen oprendszer.......várom az ötleteket....köszönöm



2015. dec. 5. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Linux mint vagy ubuntu .

LXDE vagy XFCE felülettel.

2015. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Tengor ***** válasza:
88%

Egyrészt ha csak úgy "eltűnik" egy partíció az nem a Win hibája, hanem aki eltüntette. Lehetséges, hogy a többi probléma is innen fakad. Alapjában véve nem olyan használhatatlanok a Win-ek, mint ahogy azt leírtad.

Kezdő linuxnak egy Ubuntu teljesen jó. Érdemes utánaolvasni, hogy az egyes kiadások mit tudnak. Esetleg a Linux mint különböző kiadásait is meg lehet nézni (az is Ubuntu, csak ezt-azt állítanak rajta, picit más a csomag összeállítás).

Win. tabletre nem tudom mit lehet feltenni.

2015. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 ThodEE GoD ***** válasza:
38%

SSDre érdemes váltani.

I3 570+ 3Gb ram + 240Gb Furyx , 10sec alatt kapcsol be is , ki is, hasít rajta minden win10el.

3570k+290X+64Gb 830as samu, szintén kifogástalanul gyors a win10el, nem leírni kell a programot hanem adni alá a lovat :)

2015. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha valakinek ennyi rendszer közül egy sem jó, akkor már több mint gyanús, hogy az ő szakértelmével van probléma...
2015. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire gördülékeny az áttérés, de némi hozzáértést azért igényel.

Én több teljesen kezdő gépére raktam fel és sokkal jobban meg vannak vele elégedve, mint eddig bármelyik windows-al. (Volt aki nem akart áttérni, neki azt mondtam ez az új windows. Azóta ő is meg van vele elégedve! :D )


Nálad a nehezítő tényező, hogy a tablet érintőképernyővel rendelkezik. Ezzel nincs személyes tapasztalatom, de úgy olvastam már jól kezeli. Arra fel kell készülni, hogy a kezdeti időben adódhatnak nehézségek, mert ez teljesen más felépítésű rendszer mint amit megszoktál. Lassúnak viszont nem mondanám, főleg ha ssd van az eszközben, szóval egy próbát mindenképp megér.


Linux Mint-et javasolnám én is XFCE-vel, ellenben simogatós kijelző esetén lehet nem olyan kényelmes, mert a felület amolyan xp szerű elrendezést nyújt. Az érintőképernyőhöz pedig lehet kényelmesebb a nagyobb gomb. Mindenesetre próbáld ki, ha nem jön be, akkor a klasszikus ubuntu-t tedd fel lts verzióban. Bár annak nagyobb a memóriaigénye.


Sokat segítene ha pontos paramétereket is megadnál az eszközről.

2015. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

"eltűnt a winyóból egy 250Gb-os partíció"


Nem a szívem csücske a windows, de ez nem a rendszer hibája volt. Törölted a partíciókat majd újakat hoztál létre. (Ez jó!) De később lemezkezelőből partícionálni kellett volna a maradékot is és formázni...


Egyik rendszer sem faék egyszerűségű, főleg ha telepítésről beállításról van szó. Nem véletlenül vannak szakemberek akik be tudják a laikusok számára állítani.


Ellenben egy jól beállított rendszer esetén a teljesen kezdők számára a linux valóban megfelelőbbnek tűnik tapasztalataim szerint. A probléma ott kezdődik, hogy a teljesen kezdő viszont semmilyen rendszert nem tud megfelelően beállítani!

És általában itt kezdődik a: szar a linux, szar a windóz, szar minden.. :)

2015. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Mindegyik rendszernek megvannak a maga hibái.Nincs tökéletesen rendszer,a 250GB-os partíció eltűnése szerintem se a Win hibája.Driver-ek fent vannak?Karban van tartva stb.?

Ha Linux-ra szeretnél váltani annyit tudni kell hogy ez NEM WINDOWS,teljesen máshogy viselkedik,sok mindent magadnak kell beállítani,de ezek sikerülnek sokkal stabilabb rendszert kapsz.Ez inkább rengeteg türelmet igényel.A mai disztrók mondjuk elég felhasználó barátak de még így is igényel némi hozzáértést.Amúgy ha vannak rá driver-ek akkor teljesen jól fog működni ha nincsenek akkor keresgélni kell de még így is megoltható.Amire neked kell arra teljesen jó.Netezni jó vele mert nincs rá annyi vírus mint Win-re,mivel a legtöbb disztró-nak van szoftverközpontja így nem kell 1-1 program miatt fél órát Google-zni,ingyenes,ha jól be van állítva akkor stabil,hátránya az hogy kevés rá a spéci program és a játék meg pár hardware-t nem támogat,ezektől eltekintve teljesen rendben van de ez inkább disztró függő.

2015. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Amúgy a Xubuntu-t javaslóm mert nálam az vált be.
2015. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

üdv mindenkinek.Végigolvasván a kommenteket,azt hiszem,pár infót kihagytam a storyból :)

Az első,hogy Windows-zal rengeteg tapasztalatom van.Nem kezdő vagyok.Csukott szemmel megcsinálok bármit egy windows verzión.A gond ott van,hogy a gépet gyári win 8.1-gyel lett véve és olyan tetű lassú volt már akkor is h semmi nem volt rajta,hogy gondoltam felteszek előbb egy másik verziójú 8.1-et...ekkor partícionáltam a winyót,formáztam le a partíciókat,és használtam is őket...majd miután a probléma nem szűnt meg....akkor gondoltam,hogy akkor jühet a jól bevált win7.....csak az agyvizem hőfoka következtében nem néztem utána és csak miután már feltettem a 7-et,akkor jöttem rá,hogy nincs a 7-hez driver.....Tehát amiket a beépítettekből feltett magának annyival volt annyi.és ekkor már a 250-es partíció nem volt meg....nagyon amatőr dolog eltüntetni telepítéskor egy meghajtót :D persze mikor visszakerült rá a 8 majd a 10....előkerült az elveszett partíció is.....Na asszem ennyit a az egyik gépről.A másik szóban forgó gépezet a tablet....ez egy tablet + dokkoló ami végett eléggé laptopként funkcionál.Van BIOS-a meg minden....a rendszer egy 64GB-os SSD-n fut.én is azt hittem,hogy repülni fog rajta...de mégse...Egyébként a fő ok amiért meg akarok válni a windowstól....az az,hogy a Microsoft próbálja elég erőteljesen koppintani az Apple-t....és ez nagyon nem tetszik.Továbbá nem jön be ez a Gépház rendszer sem....egyébként aki kérdezte h milyen tabletről van szó...annak a válasz: [link]

Mielőtt bárki is fikázná.... Lenovo termék.

2015. dec. 5. 14:53
 10/28 Tengor ***** válasza:
HDD rendben van a Win 8-as gépen?
2015. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!