Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet vírus általi meghajtótit...

Lehet vírus általi meghajtótitkosítás?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem tudom elindítani a gépemen az OS(windows 7 pro), de még pl Live Linuxot sem tudok rajta indítani, csak egyet ami külön úgy lett megirva hogy bármilyen gépen el tudjon indulni, és az is csak nagyon nehezen tud rajta működni, de sikerült fél óra szenvedés után rávenni hogy megnyissa a gép meghajtóját. Élméletben minden file megvan ami a windowshoz kell és nem is tűntek sérültnek...

Már csak az az opció maradt az általam elképzeltekből(meghajtó elöregedése, bootfile sérülés, bios hiba, hardware hiba, vírus) hogy egy vírus műve.

Lehetséges hogy egy meghajtótitkosító vírus megakadájozza a windows indulását? És ha igen mit javasoltok, mert már próbáltam újratenni de a telepítő szerint sisncs mmerevlemez a gépben...



2015. dec. 7. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A meghajtó öregedést és a boot rekord sérülést mi alapján zártad ki? Amúgy fura lenne olyan vírus, ami titkosítja a fájlrendszert, pláne hogy végül sikerült ránézzél. Persze nem kizárt.

Mi a konkrét hibajelenség? Tehát amikor nem indul a Win 7, az mit jelent, meddig jut el, mit ír ki? A Linux-szal mit jelent a fél óra szenvedés, mit csináltál, hogy végül jó lett?

2015. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Windows indítása helyett Missing Operation System feliratot kapok, a Kí Szenvedés pedig azt takarja hogy a Linux ugyan elindult de csak 3. próbálkozásra és amikor rá akartunk nézni a meghajtóra elsőre chraselt és csak másodjára tudta megnyitni, de akkor is kb 3-4 percig ki volt fagyva mire sikrült megnyitnia
2015. dec. 7. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Én első körben vennék egy új merevlemezt.
2015. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...Vagy megnézném a lemez kábeleit, csatlakozókat.
2015. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kábeleket már kb tízszer ki meg be dugdostam különböző csatlakozókba hátha a SATA port a hibás de semmi változás, egyébként van másik merevlemez a gépben és a végén lehet az lesz hogy a mostani rendszerlemezt kivágom a francba és arra teszem a windowst, amúgy a vinyó(ami hibás) nem új az tény de 7 éves vinyónak(ami kb 700 órát ment) tán nem kéne tönkremennie, de ez egy szubjektív vélemény.
2015. dec. 7. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
mikori a tapod? milyen tipus? en azt is megvizsgalnam,mert lehet az kottyant meg es egyszeruen nem ad aramot neki.....sot azt mibdod a cd-rol is nehezen(3. inditasra) indult el, ami megint csak arra utalhat, hogy nem ad aramot a tap, es azt is csak egy-ket hardware-nek, es azt is minden 3-4 alkalommal. egy probat meger...
2015. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mibdod=mondod. bocsi, elirtam valahogy
2015. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!