Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új laptopot vettem, operációs...

Új laptopot vettem, operációs rendszer nélkül. Hogyan kell feltelepíteni rá a Windows 7-et?

Figyelt kérdés

Van telepítő lemez, sikerült elindítani, de amikor particionálnál kiválasztom a célmeghajtót, azt írja:


"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető."


Ez nekem semmit sem mond, utána kerestem, itt a gyk-n a következő megoldás született:


"Két lehetőség van:

1. Legacy (BIOS) módban indítod a telepítést, és akkor MBR lemezre tudsz telepíteni.

2. UEFI módban indítod a telepítést, és akkor GPT lemezre tudsz telepíteni. "


Nekem egyik megoldás sem mond semmit, fogalmam sincs hogyan kellene ezeket végrehajtani.


2015. dec. 8. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

uefi kell bios-ba akkor tudsz telepíteni wint úgy mint a sima gépeken.

mellékesen, ha új lap top, valszeg csak win 8+ -al komptibilis, win 7-n semmi nem fog működni.

szóval 8.1-el próbálkozz.

2015. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi az az UEFI? Valami program, ami telepíteni kell, vagy valami olyan cucc, ami eleve rajta van és csak elő kell hozni valahogy?
2015. dec. 8. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz vele

semmi lényeges


az egyikkel tudsz windowst telepíteni a másikkal nem és kész.

2015. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az UEFI a BIOS "új változata", ugyanúgy nem kell róla tudnod mint a BIOS-ról. :) Az van a gépedben, a Win7 meg nyávog mert a gépedben lévő merevlemez viszont MBR-es, és az M$ azt találta ki, hogy UEFI-s rendszerre csak GPT-s merevlemezre lehessen telepíteni a W7-et. Szóval menni fog ott a Win7 is, csak a telepítőben le kell szedni az MBR-es partícós táblát. Itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=7sIfo9Mrafs

Elég hosszan magyarázza, de a lényeg azért benne van.

2015. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget, sikerült, ment a zöld mindenhová. De valószínű, hogy inkább windows 8-at teszem majd fel mégis.
2015. dec. 8. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!