Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudom az...

Milyen programmal tudom az AVI videókat elforgatni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

/Video>Filters>Rotate/

2010. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
virtualdub
2010. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy leírásom VD-re.


1. Virtual Dub indít, a műtétre váró movie megnyit.

2. Az ablak alján, a kezelőgombok fölött látsz egy szürke csíkot (timeline). Ezen ki kell jelölni, hogy a felvétel melyik

részét akarod buherálni. Ha az egészet, akkor:

* A timeline elejére mész, és nyomsz egy Home-ot. (Vagy a kis balra mutató talpas nyíl, jobbról a második gomb

a gombsornál.),

* majd a timeline végére mész, és nyomsz egy End-et. (Vagy a jobbra mutató talpas nyilacska.)


Eredmény: a timeline világoskék színben pompázik.

3. A timeline így kijelölt aktív részére különböző filtereket alkalmazhatunk, nekünk a forgatás kell:


A menüben: Video/Filters...

Add...

rotate OK

Around 180 OK

OK


Eredmény: az előnézetben már annak kell megjelennie, amit látni szeretnél. Ha nem ez a helyzet, akkor húzgálhatod egy

kicsit a timeline frame-jelző kis kurzorját, hátha helyrezökken a dolog. Ha így sem jó, akkor valamit elrontottál.

4. Most már csak el kellene menteni a cuccot.


Alapból nekem tömörítés nélkül próbálkozik, ami túl nagy fájlt eredményezne (a Save old format AVI sem az, amire

számítottam), tehát tömörítenünk kell:


A menüben: Video/Compression...

Itt a saját telepített codeceknek (videotömörítőknek) megfelelően nagyon változatos listát láthatsz. Egy olyat kellene

választani, ami megvan azon a gépen is, amivel később vetíteni kellene az anyagot.

(Esetleg megnézheted, hogy mivel volt eredetileg tömörítve: File/File Information....)


Megintcsak a választott codectől függően változatos beállítási lehetőségeket kapsz a tömörítésre vonatkozóan.

Ezekkel kellene eljátszani, hogy viszonylag látható minőségromlás nélkül minél kisebb legyen a célfájl mérete.

OK

5. Most már tényleg csak menteni kell:


A menüben: File/Save as AVI...

Miközben a program dolgozik, látod, hogy kb. mekkora méretű lesz a célfájl. Ha ez sokkal nagyobb, mint az eredeti

(vagy amire számítottál), akkor nem érdemes megvárni, amíg telenyomja a meghajtót, hanem Abort, és el kell még

játszani a tömörítési beállításokkal.

2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbáltam a leírtak alapján csinálni mindent. A tömörítésnél elakadtam. Vistám van és nekem csak 3 fajta kodeket ajánl fel, de még közel sincs olyan mint az eredeti(MJPG). Mit tegyek?
2010. márc. 23. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Én xp-t használok és xvid kodeket, az van neked?
2010. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a segítséget!
2010. márc. 30. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!