Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP fotó szerkesztőben...

Hegyimenő kérdése:

GIMP fotó szerkesztőben hogyan tudom egy fotón a fürdő ruha fehér csíkot elsatírozni a test többi részéről kivett színmintával, mert a színkeverőben nem tudtam azt a színt eltalálni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Van erre egy eszköz, amelynek az ikonja leginkább egy bélyegzőre hasonlít - alul találod meg, nem sokkal a színkeverő felett (előtérszín/háttérszín).


Ha arra ráklikkelsz, a Shirt lenyomva tartásával tudsz mintát venni a kép egy adott részéről, majd sima satírozással (mint pl. ecset eszközzel) azzal a mintával festeni. Sok mindent el lehet így tüntetni a képről, ha nagyon elüt a környezettől, érdemes az alatta található "mutatóujj" ikonú eszközzel (elmosás, maszatolás) finoman lágyítani a határokat.

2015. dec. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy simán felveszed a színt a pipetta eszözzel.
2015. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Na, #2 módszere pont lehetetlen. A fényképezett felület sohasem egyenletes, hanem kissé eltérő színű képpontokból áll, ezen kívül az árnyékolódás miatt is vannak rajta finom különbségek, amelyek esetleg nem is igazán észrevehetők, míg meg nem próbálkozol ezzel a barbár módszerrel. Csak az első hozzászólásban említett Másolóeszközzel (C) esetleg az Inpaint szűrővel érdemes hozzáfogni. Igényes munka esetén én mindenképpen mellőzném a Maszatolási eszköz használatát is, mert ugyanúgy elrontja a kép szemcsézetét, bár ez utólag pótolható némi zaj hozzáadásával.
2015. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Ha már ismét erre jártam: Amúgy Első sem pontosan írta le a teendőket, Nem a Shifttel, hanem a Crtl gombbal együtt kell kattintanod. Pontosabb ismeretekért keress rá:

[link]

2015. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm sok segítséget kaptam nekilátok megoldani.
2015. dec. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!