Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok hangot fel...

Hogyan tudok hangot fel venni? Milyen programmal?

Figyelt kérdés
Éneket gitárt és szintetizátornak a hangját szeretném fel venni számítógéppel. Hogyan tudnám ezt meg oldani úgy hogy egész jó minőségű legyen? ha csak simán például auda city programmal fel veszem az szerintem nagyon gagyi lesz nekem egy olyan program kellene amivel ugy tudom felvenni mind ezt hogy csatlakoztatom például elöször a szintetizátort a géphez és amit azon játszok egyből a gép rögzitse szóval ne mikrofonon keresztül. Ez csak az én el képzelésem lehet hogy rossz ötlet vagy hülyeség. valaki segítsen légyszi.

#hang #felvétel.program.
2015. dec. 19. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Audacity nemcsak mikrofonról tud felvenni. Beállítod neki a hangforrást, amihez az adott hangszert csatlakoztattad, és akkor arról veszi fel.
2015. dec. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és akkor tudnál még segiteni ? hogy ezt hogy tudom meg oldani ? hogy dugjam rá például a gitárt a gépre ? simán jack-es vezetékkel (átalakitóval) és in vagy out put ? aztán szintivel is ugyan igy ? és milyen lessz az eredmény?
2015. dec. 19. 00:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden a számítógép hangkártyáján múlik. Beépített hangkártyával ne is próbálkozz, mert siralmas lesz a végeredmény. Javaslok egy minőségi külső hangkártya beszerzését !
2015. dec. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

"Éneket gitárt és szintetizátornak a hangját szeretném fel venni számítógéppel."


Ehhez vagy keverő kell, mivel itt minimum három jelről van szó, vagy olyan speciális hangkártya, aminek több, egyszerre használható bemenete van, és hozzá olyan program, ami ezt kezelni tudja.

Előbbi esetben "kívül", a keverővel állítod be a jelszint arányokat, majd ezt rögzíted. Utólag már nem lehet beavatkozni a felvett anyagba.

A második esetben külön sávba kerül mindegyik hang, a keverési arányt utólag, szoftveresen is lehet módosítani. De ez a módszer nem éppen olcsó mulatság, a speciális hardver és szoftver beszerzése miatt.

Esetleg egy eléggé amatőr módszert megpróbálhatsz.

Mivel az Audacity több hangsávot is tud együtt kezelni, külön-külön felveszed az éneket, gitárt, szintit, (mindig a megfelelő bemenetet használva), majd összemásolod őket az Audacity segítségével.

2015. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
5.1 es hangkártyám van az szerintem elég jó. És köszi a válaszokat meg probálok valamit kezdeni
2015. dec. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!