Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint-et hogy lehet...

Linux Mint-et hogy lehet letörölni a tabletről?

Figyelt kérdés

Vettem egy Windows 10-es tabletet.

A Windows 10 tökéletesen működik is, de a 64 GB-os eMMC tárhelyből 10 GB-ot lefoglal a Linux Mint, és bekapcsoláskor is mindig megkérdi hogy mit indítson el. Win 10 vagy Linux.

Ez pedig elég zavaró, főleg hogy Linux alatt nem működik az érintőképernyő sem, WiFi-t sem érzékeli, és hangot sem add ki.

A Win 10 nem látja a Linuxos partíciót ( legalábbis a fájlkezelőbe nem mutatja ).

Hogyan lehetne letörölni?



2015. dec. 20. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nem olyan egyszerű, hogy csak törlöd a partíciót. Induláskor a gép beolvas egy bootloadert(talán GRUB), ami a Linuxos partíció eltávolítása után is megmarad. A legegyszerűbb az lenne, ha valahogy bebootoltanád egy win-es pendriveról, és újratelepítenéd.
2015. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt csinálja hogy először betölti a Win 10-et, majd bejön egy kék háttéren hogy "Choose an Operating system" majd itt rá lehet kattintani egérrel hogy Windows 10 vagy Linux Mint.
2015. dec. 20. 13:59
 3/8 A kérdező kommentje:

Illetve nem csak egérrel hanem képernyőre koppintással is, csak most van USB-s egér hozzákötve.

Viszont ha a Linux Mint-re megyek akkor újraindul az egész, betölti a Linuxot és utána meg is hal az érintőképernyő.

2015. dec. 20. 14:01
 4/8 A kérdező kommentje:

Sikerült!

A tablet oldalán van egy kis recovery gomb, amit tűvel be le nyomni.

Ez elindított valami Recovery programot, ami újratelepíti a Windows-t, és megkérdezte hogy megtartom-e a partíciókat, vagy egybeolvasztok mindent ( kivéve a Recovery-t ). Utóbbit választottam és így eltűnt a Linux. :)

2015. dec. 20. 15:15
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
Hogy került rá a Linux Mint? Miért nem lett telepítve az érintőképernyő drivere?
2015. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy került rá, használtam vettem ( de még van rá 1,5 év gyári garancia ).
2015. dec. 21. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan a fél karjukat adnák, hogy legyen Linux Mint a tabletjükön. :))
2015. dec. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Az szép.
2015. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!