Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan videó lejátszó...

Nagyzsolt1 kérdése:

Van olyan videó lejátszó program gépre ami léjátszás közben átkonvertálja hd minőségbe a filmet?

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan filmből, ami nem HD, nincs értelme/nem lehet HD-t csinálni. Olyan, mintha egy konyhakésből próbálnál bajvívó lándzsát vagy fogkeféből vécékefét...
2015. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De pedig a LCD tv-k képesek erre mivel nekem volt olyan hogy letöltöttem egy sima avi-s filmet a netről ami a régifajta csöves tv-khez van azaz kis felbontásuak és nekem a nagyfelbontású LCD tv-n mégis szép tiszta volt a film!
2015. dec. 21. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól még nem lesz HD. Ezt hívják "felskálázás"-nak, és ahogy mondod, újabb tv-k processzorból megoldják. De nem úgy, hogy HD-t csinálnak belőle, hanem egyszerűen kinyújtják/nagyítják, aztán különböző filterekkel, elmosással, színkorrekcióval elérik hogy ne legyen feltűnő a kockásodás meg a színátmenetek lépcsőzöttsége.


A legtöbb lejátszóban azért van valami ilyesmi, persze, vannak különböző színbeállítások, elmosás, de ezeket kézzel kell állítgatni, és nem valószínű hogy jó lesz. A konvertálásnál elveszett információk nem nyerhetőek csak úgy vissza, hiszen egyszerűen ki lettek hagyva a végeredményből, azt már nem lehet tudni mi volt eredetileg. Próbálkozz VLC-vel, vagy mpv-vel (http mpv.io)

mpv-nek szebb a képe, viszont vls népszerűbb, sok minden van beleépítve.

2015. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2: Az ugyanolyan szar minőség, mint előtte volt, csak neked nem tűnt fel. Olyan adatot, ami tömörítéskor/átméretezéskor elveszett, nem lehet utólag pótolni.
2015. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!