Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2007-ben hogyan tudom...

Excel 2007-ben hogyan tudom ötvözni a HA és a DARABHATÖBB függvényt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Munkám miatt szeretnék összedobni egy Excel táblázatot. Ez 4 munkalapból áll össze:


"Gépek"

"Problémák"

"Statisztika"

"Adatbázis"


A gépek lap "vizuális" visszajelzés lenne a gyártásban lévő gépekről, ami a "Problémák" és "Adatbázis" lapból táplálkozna.


A lényeg, hogy minden gép rendelkezik egy saját belsős azonosítóval, amit az A oszlopban definiáltam. Oda eljutottam, hogy a "Problémák" lapból kiolvasom, hogy összesen mennyi hiba volt, ez így néz ki:


=DARABHATÖBB(Problémák!$M$2:$M$10000;Gépek!A2)


Ez a summa, ez csak érdekességképpen érdekel. A fontos az lenne, hogy azokat számolja össze, amik még nincsenek megoldva. Ehhez létrehoztam 3 státuszt az "Adatbázis" fülön, amiket a hibákhoz rendeltem:


Jelezve

Folyamatban

Megoldva


Tehát amelyik nem a "Megoldva" státuszt kapja, azt szeretném kiíratni. Szerintem ezt valahogyan a HA függvénnyel lenne célszerű megoldani, de kicsit elakadtam sajnos. :(


Előre is köszi!


2015. dec. 26. 16:34
 1/4 CspCsj ***** válasza:

A DARABHATÖBB függvénnyel több tartományt vagy több feltételt is összesíthetsz, pl. a következő összeszámolja a "Jelezve" és a "Folyamatban" előfordulásait az adott tartományban (egyszerűsítve):

=DARABHATÖBB(M2:M10000;"Jelezve";M2:M10000;"Folyamatban")

2015. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Javítom, mert igencsak félreírtam:

=DARABHATÖBB(M2:M10000;"=Jelezve")+DARABHATÖBB(M2:M10000;"=Folyamatban")


A gép azonosítóját is bele lehet venni:

=DARABHATÖBB(K2:K10000;Gépek!A2;M2:M10000;"=Jelezve")+DARABHATÖBB(K2:K10000;Gépek!A2;M2:M10000;"=Folyamatban")


Persze a táblázatok oszlopneveinek ismerete nélkül csak találgatni tudok, mit-hogyan tartalmazhatnak.

2015. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a pontosítást! Pont most próbáltam alkotni az első válaszoddal. :)


Úgy csináltam, hogy a "Problémák" lapon/fülön az alábbi oszlopok a fontosak ehhez:


Státusz [I oszlop]

Gép azonosítója [M oszlop]


Az "Adatbázis" fülön előre definiáltam a státuszokat, amikből legördülő listás módon lehet kiválasztani az adott opciót a "Problémák" fülön.


A metódus az lenne, hogy a képlet megvizsgálja első sorban az I oszlopot, és ha a státusz NEM megoldva (vagyis lehet jelezve és folyamatban) akkor összegzi, hogy hány sorban szerepel az adott gép azonosítója az M oszlopban. Tehát a summa számból, kivonja azt, ami már megvan oldva.


Ez azért jó, mert amíg egy hibát nem igazol vissza az ember, hogy kész, addig jelzi, hogy vannak aktuálisan "nyitott" dolgok, ami nem merül feledésbe. :)


Kicsit úgy képzelem, mint a digitális elektróban az ÉS/VAGY kapukat, de sajna az Excel nagyon kimaradt az életemből. :D

2015. dec. 26. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben sikerült megcsinálni, úgy tűnik. Köszönöm a segítségedet! :)
2015. dec. 26. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!