Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a kis nyíl karakter?

Rionen kérdése:

Mi a kis nyíl karakter?

Figyelt kérdés

Most barátkozok az open office adatbázis kezelőjével és van egy parancssor ahol a kis nyíl karakter nem világos a relációs jel tánni nyíl mi a szösz: " SELECT CASE WHEN “KozepNev” < '' THEN ►

“Vezeteknev” ||', '|| “Utonev” || ' ' ||

SUBSTR(“KozepNev”,1,1)ELSE “Vezeteknev” ||',

'|| “Utonev” END AS “Nev”, “AlkalmazottID” FROM

“Alkalmazott” “Alkalmazott”."



2015. dec. 27. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A kacsacsőrre (<) gondolsz?


Én még nem láttam szövegekre használva, de nem több 2 percnél kipróbálni, hogy mit csinál, pl:

SELECT "a" < "b";


Tippre lexikografikus rendezésbeli sorrendet vizsgál, bár erről a MySQL doksijában nem találtam infót.


Mellesleg amit bemásoltál, amellett, hogy ronda és zavaró a 3 féle idézőjel, nem is valid SQL.

2015. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első és a legutolsó idézőjelet én tettem bele mert idéztem. meg rosszul határoztam meg a keresett karaktert én a reláció jel mellettire emlékeztem de a THEN után jövő nyíl érdekel....
2015. dec. 27. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egészen biztosan nem valid SQL.
2015. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Másoltam, addig teljesen követhető volt számomra a program leírása gyakorlati példán keresztül, de ez a nyíl kifogott rajtam.

[link]

28. oldal alja.

2015. dec. 27. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

">" akar lenni, csak istentelen amatőr ez a könyv.


Ugyanis `KozepNev` <> '' -t akar vizsgálni, vagyis hogy nem üres-e.

2015. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
zsír, köszi
2015. dec. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!