Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent voltaképp a system...

Mit jelent voltaképp a system requirements recommended egy játék esetében? Mit teljesít az a játék fps-ben és milyen felbontáson adott hardveren?

Figyelt kérdés

Ha a játék készítője megadj a recommended sys req-et és én összeállítok egy pont olyan konfigot akkor mi lesz? Futni fog a játék de hogy? Milyen graphic levelen? Low medium high? És milyen felbontáson? Mert marhára nem mindegy hogy 1024x 768-ban vagy full hd-ben futtatom a VGA-nak. És milyen fps-t fog produkálni? Van akinek semmi se elég, és 100 feletti fps-t vár van aki azt mondja ha 50-60 megvan az már oké.

És milyen egyéb beállítások? Élsimítás? 2x?4x? 8X? Az már megfektethet bármit.


Szóval marha összetett, a kérdés annyi: mire elég a recommended sys req? Milyen felbontás? Milyen részletesség? Hány fps?


2015. dec. 31. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az ajánlott gépigény megadás csak tájékoztató jellegű egy kis marketing adalékkel. Én úgy gondolnám, hogy a minimum gépigényt HD felbontásra és alacsony beállításokra kéne megadni legalább 30 fps sebességgel való futáshoz. Az ajánlott gépigényt meg FHD felbontáshoz, legalább normál grafikai beállítással (közepes/magas) és 60 fps sebességgel. Nagyjából ez is lehet a gyakorlat mert vannak akik minimum gépigény alatt is játszadoznak egy játékkal (beérik akár 20-25 fps-vel és/vagy 1024x768 felbontással) illetve az ajánlott gépigény nem feltétlenül elég az Ultra beállításokhoz. Ez játékonként is mutathat szórást. Például gyakran láthattunk olyan játékokat manapság, ahol a minimum gépigénynél elég vastagon fogott a ceruza (vagy esetleg már oda is FHD felbontást vettek alapul 30 fps minimum sebességgel???). Ezeket a részleteket nem kötik az orrunkra és szvsz nincs is általános szabály (pedig jó lenne valahogy úgy, ahogy fentebb írtam: HD/LOW/30fps és FHD/Medium/60fps).
2015. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

HD (1280x720p) felbontason, min. 25fps el megy low tol magasabb beallitason :P


elsimitast meg ilyeneket ne keverd bele szerintem, irhatnal egy ezer oldalas ertekezest errol akkor...


ezert is vannak a tesztek, mert nyers adatok alapjan semmit se lehet megmondani, csak nagyvonalakban korulirt viszonyitas...

2015. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 nagy +1


"super like" mint lattam egy kerdesnel :D

2015. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A játékoknál megadott gépigény esetében az ajánlottat érdemes a valóban használható minimumnak tekinteni, azt is úgy hogy közepes beállítások mellett fog élvezhetően futni az adott game. Bár az igaz, hogy egyes játékok esetében az ajánlottat is erősen alá lövik a ténylegesen szükségeshez képest.
2015. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!