Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pythonban egy játékot szeretné...

Pythonban egy játékot szeretnék csinálni. Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kicsikét már tudok róla, csináltam már számológépet stb, de pl. olyanokat, hogy a player talál egy tárgyat, be kell írnia egy parancsot ahhoz, hogy eltegye és ez hozzáadódjon a többi tárgyhoz, ezt annyiszor próbáltam, de SOHA nem jött még össze. Egyszerűen belegabalyodok abba amit 5 perce leírtam, általában nyugodt természetű vagyok, de amikor már 5 órán át küszködök valamivel, akkor már elegem lesz és kitörlöm az egészet a fenébe. Ez ellen mit tehetnék?

2015. dec. 31. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyél okosabb.
2015. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy ismerd meg jobban a nyelvet. Pont a pythonban szerintem kismillió dolgot lehet csinálni egy tömbbel, mappal, stackkel, akármivel tök könnyen. Azért az "eltesz kard;" értelmezése nem kéne, hogy problémát okozzon, akkor se, ha ma kezdted.
2015. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg fogj egy papírt-ceruzát, és csinálj egy folyamatábrát, ha tompább vagyok a kelleténél nekem az ilyesmi sokat szokott segíteni.
2015. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

„elegem lesz és kitörlöm az egészet a fenébe. Ez ellen mit tehetnék?”


Például csapj a kezedre, vagy utólag szedd elő a kukából. A működésképtelen kódot nem törölni kell, hanem feltölteni valahová, és a kérdésedhez linkelni, hogy aki akarja, megnézhesse, mi a gond. Máskülönben nem sokkal lehet többet tanácsolni, mint #1.

2015. dec. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Pythonban egy játékot szeretnék csinálni. Hogyan kezdjek bele?"

#!/usr/bin/python

2016. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hahaha :D
2016. jan. 4. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ideges lesz, ha öt órán át küszködik valamivel és semmi nem sikerül...


Így távolról a következőket tudom mondani:


- Kezdj kicsiben. Csinálj először egyszerű dolgokat. Próbáld kideríteni, hogy hogyan lehet azt a kicsit is még jobban csinálni.


- Ha túl nagy a feladat, bontsd fel. Próbáld kitalálni, hogy a részek mit csinálnak, és hogyan beszélgetnek egymással. A számítógéped összes programját így írták meg. Nem egylevegőre egy éjszaka alatt.


- Használj papírt, ceruzát. Rajzolj krumplikat, nyilakat, listákat, folyamatábrát, eljárást.


- Ha valami nem megy, írd le magadnak mi a probléma. Szépen részletesen. Aztán hagyd ott és csinálj valami mást. Néhány nap múlva térj vissza rá.


- Keress valakit, aki segít. Aki megnézi a kódot, akivel megbeszélheted a terveket.


- Amit fent leírtál, arról nekem óhatatlanul az jut eszembe, hogy próbáld meg leírni mik vannak a játékban és ezekkel a dolgokkal mit lehet csinálni.


Például én így kezdeném. Egy sima word dokumentumban.


Először is leírnám, hogy mi maga a játék. Kvázi egy történtet írnék meg, amit a játék megvalósítani tervez.


Aztán elkezdeném írni a fő dolgokat, amik szerpelnek a játékban. Nem túl részletesen.


Játékos:

- Hely, ahol van

- Név, a játékos neve

- Hátizsák, tárgyak amik nála vannak

- A kezében lévő tárgy

- Műveletek, amiket végrehajthat


Tárgy:

- Név, a tárgy neve


Hely:

- A hely leírása

- A helyen lévő tárgyak


Térkép:

- Helyek, amik vannak a térképen

- Melyik helyhez képest melyik hely van milyen irányban


Irányok:


stb....


- Számíts rá, hogy rengetegszer kell átírni, azt amit írtál. Ez egyrészt a gyakorlatlanságból adódik, másrészt abból, hogy az, hogy mit is kell csinálni folyamatosan változik-létrejön.

2016. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2016. jan. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!