Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek melyik? Open vagy...

Saszelló kérdése:

Szerintetek melyik? Open vagy Libre office?

Figyelt kérdés
Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi,akik használták mindkettőt és tudják,mi a különbség,mitől jobb az egyik,vagy másik!Kitapasztalni szegéről a végére,hát hosszú!!! :)

2016. jan. 11. 06:00
 1/6 tabaki ***** válasza:

Hát, kíváncsi vagyok, kapsz-e használható választ a kérdésedre. Én hosszas OpenOffice-használat után néhány éve átváltottam LibreOffice-ra, egyszerűen csak azért, mert valami telepítgetéskor kipróbáltam, és nekem a két szoftver akkori állapotában csinosabbnak és stabilabbnak TŰNT. Azzal is rokonszenveztem, hogy a Libre a vállalkozásoktól független, teljesen szabad változat, nem mintha ennek bármiféle előnyét vagy hátrányát tapasztaltam volna -- tehát nem vizsgáltam meg módszeresen a különbségeket. Mivel azonban bevált, azóta is azt használom, és nemigen fájdítja a fejemet, hogy közben az OpenOffice éppen hol tart. Úgy sejtem, hogy aki az OpenOffice-nál kötött ki, az meg a LibreOffice-szal lehet hasonlóan. Anélkül, hogy eszembe jutott volna komolyabban tesztelni, az a tapasztalatom, hogy az OpenOffice-t ugyanolyan egyszerűen használom, ha véletlenül az kerül a kezem alá, tehát nemigen látok eltérést a kettő között. Más kérdés, hogy én egyéb téren hozzászoktam, többféle programot használjak egy célra, ezért a kisebb kezelésbéli eltérésekre esetleg másoknál kevésbé vagyok érzékeny.


OFF

Szegéről végére kitapasztalni? Ez tőről-hegyről rokona lehet valami létező kifejezésnek... :)

ON

2016. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Történelmileg: OpenOffice-t felvásárolta (ha jól tudom) az Oracle cég. De a fejlesztő gárda, valamiben nem egyeztek meg az eladókkal, így "bemutattak", majd átkeresztelték az OpenOffilce-t LibreOffice-ra amit azóta is fejlesztenek


Tehát az Open és Libre őse ugyanaz.


Én személy szerint Libre-t használok.

2016. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

A libre mintha egy fokkal jobban használható lenne. Nekem is a külseje jobban bejön, de például a PDF fájlokkal "mintha" ügyesebben bánna, mint az open.

Igaz, túl sokat nem használom, csak olyan gépen, amelyiken nincsen MS Office, illetve olyanon (használtam), amin még MS Office 2002 illetve 2003 volt, és azok nem tudták megnyitni az OpenOffice illetve a LibreOffice saját formátumában kapott dokumentumokat.

2016. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

#2:

Az OpenOffice fejlesztése sem állt le. Azóta átvette az Apache, amelyről szintén nem lehet állítani, hogy névtelen sufnicsapat. Gondolom, ha némi rálátásom volna, az lenne az érdekes, hogy az elsődleges célon -- vagyis az MS-Office ingyenes alternatívájának biztosításán -- kívül szándék-e, hogy eltérő karakterű szerkesztőket hozzanak létre, vagy tudatosan igazodnak egymáshoz. Én úgy látom, hogy inkább csak némi előzgetés folyik, de a két ág párhuzamosan halad, és ez nemcsak a közös alapok miatt lehet. Ha a fejlesztők akarják, ennyi év alatt már teljesen átformálhatták volna a programoknak legalább a küllemét, de eddig úgy látszik, hasznosabbnak ítélik a közös utat, mint a rivalizálást. Ez hihetőnek tűnik, mivel a Wikipédia szerint a két program története egyébként meglehetősen eltér egymástól.


Kérdező:

Bár a Wikipédia nem merül el a részletekben, de a trendeket elég jól felvázolja, ezek alapján továbbra is valamivel előbbre tenném a LibreOffice-t.

2016. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tabaki!Köszönöm!

Szegről-végre helyesen!

Néha tévedek,elvégre nem vagyok gépírónő!

2016. jan. 12. 04:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek egyébként!!
2016. jan. 12. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!